Beşiktaş Sompo Japan lige Ankara’da çok rahat başladı!

Spor Toto Basketbol Ligi’nde uzun süren bekleyişi bitirip heyecanı başlatan maçta Ted Ankara Kolejliler evinde sezona Ufuk Sarıca ile başlayan Beşiktaş Sompo Japan ile karşı karşıya geldi.

Maça çok iyi başlayan Beşiktaş, Michael Jovan Thompson ve Michael Roll’un sayıları ile bir anda farkı çift hanelere çıkardı. (12-2) Sonrasında ev sahibi ekip Dominique Morrison ve Shooter ile sayılar bulup farkı eritmeye çalışsa da Siyah-Beyazlı ekip buna izin vermedi. Birinci çeyrek sonuna kadar çift haneleri farkı koruyan Beşiktaş Sompo Japan ilk çeyreği 25-13 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Kyle Weems’in sayıları ile başlayan deplasman ekibi Earl Clark’ın da skora katkıda bulunması ile farkı seyircisinin desteğini de arkasına alarak 20 sayıya kadar getirdi. (33-13) Bu dakikanın ardından Shorter ile sayılar bulan Ted Kolejliler farkı 10 sayıya kadar indirmeyi başardı. İlk yarının son bölümlerinde Beşiktaş hücumda skor üretirken soyunma odasına Ted Ankara Kolejliler karşısında 47-34 önde girdi.

TrendBasket / Mert İşleyen
TrendBasket / Mert İşleyen

Üçüncü çeyreğe Michael Thompson’ın üç sayılık isabeti ile başlayan Beşiktaş Sompo Japan Clark ve Stimac’ın sayıları ile farkı 22 sayıya kadar çıkardı. (56-34) İlerleyen dakikalarda takım halinde bulduğu sayılar ile farkı daha da arttıran deplasman ekibi karşısında varlık göstermeyen Ted Ankara Kolejliler son çeyreğe 30 sayı farkla 68-38 geride girdi.

Son çeyrekte biraz daha topu paylaşmaya çalışan Ankara ekibi art arda gelen Beşiktaş hücumlarını durduramadı ve fark 31 sayıya kadar çıktı. (73-42)  Bu dakikadan sonra maç formalite havasında ilerlerken takımlar karşılık sayılar buldu. Son bölümde kariyerinde birçok sakatlık yaşamış olan İlkan Karaman da forma giyerken Beşiktaş Sompo Japan, Ankara deplasmanından Ted Ankara Kolejliler karşısında 93-51‘lik  galibiyet aldı ve Spor Toto Basketbol Ligi’ne galibiyetle başladı. 

Geri1 of 3

Beşiktaş Sompo Japan lige Ankara’da çok rahat başladı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler