Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Beşiktaş, Fransız oyun kurucu Olivia Epoupa ve ABD’li guard Kelsey Mitchell ile anlaşmaya yakın.

Basketbol severlerin beklediğinin aksine iyi bir kadro kurma iddiası olan Beşiktaş, Galatasaray’a veda eden Fransız oyun kurucu Olivia Epoupa ve WNBA’de Indiana Fewer forması da giyen Kelsey Mitchell ile anlaşmaya yakın.

24 yaşındaki Fransız oyun kurucu Olivia Epoupa, hem ülkesinin milli takımında hem de ülkesinin takımlarında forma giydi. Geçtiğimiz sezon ülkesi dışındaki ilk deneyimini yaşamak için Galatasaray’a gelen Epoupa, burada EuroCup Women şampiyonluğu yaşadı.

Geçtiğimiz sezon sarı kırmızılı forma ile toplamda 41 maça çıkan Epoupa, ortalama 29.0 dakika parkede kalarak 7.5 sayı, 4.9 ribaund ve 3.2 asist ortalamaları ile mücadele etti.

Geçtiğimiz yaz Indiana Fewer tarafından draft edilen 22 yaşındaki guard Kelsey Mitchell ise WNBA dışındaki ilk deneyimini Beşiktaş ile yaşayabilir.

Geçtiğimiz sezon Fewer forması ile 26 maça çıkan Mitchell, ortalama 26.1 dakika ter dökerek 13.3 sayı, 1.6 ribaund ve 2.7 asist ortalamalarını yakaladı.


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir