Beşiktaş Icrypex’e İsrail’den aşı engeli! #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi‘ndeki temsilcimiz Beşiktaş Icrypex’in Play-In turundaki rakibi Hapoel U-NET Holon ile İsrail’de oynacağı karşılaşma tehlikeye girdi.

İsrail basınından Walla Sport‘un yaptığı habere göre, Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Hapoel U-NET Holon Play-In oynayacak olan temsilcimiz Beşiktaş Icrypex’in aşı yeterliliği sağlamayan dört oyuncusunun, İsrail Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı Covid-19 protokolleri uymadığı için ülkeye giremeyecek durumda olması sebebiyle karşılaşma başka bir yerde oynanabilir.

İsrail Konsolosluğu’nun vize için gerekli şartları arasında ülkeye giriş için üçüncü doz aşılarının en az 14 gün önce yapılmış olma zorunluluğu yer alıyor. Öte yandan temsilcimiz Beşiktaş Icrypex, eğer tüm oyuncularının ülkeye girişine izin verilmezse karşılaşmaya çıkmayacağı  belirterek net bir tavır koyduğu ortaya koyduğunu, Basketbol Şampiyonlar Ligi yönetiminin ise siyah beyazlı ekibin tam kadro sahaya çıkmasına engel olan bir durumda karşılaşmanın İsrail yerine başka bir ülkede oynanacağını taraflara ilettiğini yazdı.

Hapoel U-NET Holon yönetiminin, İsrail Sağlık Bakanlığı’ndan istisna talep ettiğini ve Beşiktaş Icrypex’in tam kadro bir şekilde ülkeye girebilmesini istediğini yazdı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler