Ben Simmons, iddialara göre geri adım atıyor #NBA

Uzun süredir NBA’de gündemin tepesindeki isim olan Ben Simmons, son gelen haberlere göre daha önce rest çektiği Sixers’a dönme aşamasında.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin aktardığı bilgilere göre Simmons’ın menajeri Rich Paul ile Sixers yönetimi, oyuncunun takıma dönmesi için yaptığı görüşmeler neticesinde yol katetti. Böylelikle Ben Simmons, takas talebi halen geçerli olsa da daha önce oynamamak konusunda rest çektiği Sixers’ın oyuncu kadrosuna dönmeye hazırlanıyor. Bir başka deyişle yıldız oyuncu, aldığı karardan dönmeye razı oldu.

Takımı için maça çıkmaması nedeniyle birtakım maddi yaptırımlara maruz kalan Avustralyalı yıldız, takımıyla maçlara çıkmaya karar vermiş gibi görünüyor. Bu kararın hem oyuncunun takas değerini artırmak hem de maç temposundan uzak kalmamak için alındığı söylentileri de kamuoyuna yansıyan tahminler arasında.

Aldığı bu karar neticesinde geçtiğimiz saatlerde Philadelphia’ya ayak basan Simmons, NBA protokolleri gereği COVID-19 testi verdi. Sixers yönetiminin ise Avustralyalı oyuncunun şehre gelişinden haberdar olmadığı da iddia edildi. Habere göre kulüp yetkilileri Simmons’ın şehirde olduğunu, test vermek için Wells Fargo Arena’ya intikal ettiğinde öğrendi.

Yaz dönemi boyunca birçok takımın gündemine gelen, Sixers cephesi tarafından tasvip edilmeyen maç oynamama kararı tutumu neticesinde ise gözden düşen bir karakter olarak görülen Simmons, aralık ayının ortasına kadar yeni bir takıma takaslanmayı bekliyor olacak.


Kaynak: ESPN

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler