Bellona Kayseri: “Şehrin takımını kapatacaksak hep birlikte karar vermeliyiz” #KBSL

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Bellona Kayseri Basketbol, maddi durumuna ilişkin bir açıklama yayımladı.

Kulüp kanallarından yayımlanan açıklamada Bellona Kayseri Basketbol şehre seslenirken kulübün maddi çıkmazda olduğunu belirtti.

Kulüp tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

“Şehrin takımını kapatacaksak buna hep birlikte karar vermeliyiz.

15 senelik Süper Lig tarihimizde üç kez Avrupa Finali, iki kez EuroLeague Final 8, bir kez Türkiye Ligi finali ve bir kez Türkiye Kupası finali oynayan takımımız altı kez isim değiştirmiş ve hep son anda kurulan kadrolarla büyük başarılar kazanmıştır. Unutmayalım ki kadın basketbolunda “Avrupa Seyirci” rekoru hâlâ bu kulübe aittir.

Şimdi geldiğimiz nokta itibariyle bu sezonun ilk yarısını geride bırakmış ikinci yarı maçlarına başlamış bulunuyoruz. Ancak büyük başarılara alışık taraftarlarımızı aldığımız mağlubiyet ve kötü sonuçlarla üzdüğümüzün farkındayız. Am gelgelelim ne kadar büyük kulüp olursanız olun şehrin desteğini arkanıza almazsanız başarılar hep gelip geçici olur. Maddi sıkıntılar boy gösterir.

KAYSERİSPOR bu şehrin tabii ki marka değeri, olmaya da devam edecek. Aldığı başarılı sonuçlar herkes gibi bizim de göğsümüzü kabartacak. Ancak kimse unutmasın ki BELLONA KAYSERİ BASKETBOL DA bu şehrin marka değeridir. Ve gereken değeri hem şehrin büyükleri hem de sevgili basın mensupları göstermelidir.

Öncelikle bu takıma hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Onursal Başkanımız Sn. Mehmet Özhaseki’ye ve bir Kayserili gibi davranıp elinden gelen her şeyi yapan Erciyes Anadolu Holding CEO’su Sn. Alparslan Baki Ertekin’e ne kadar teşekkür etsek azdır. Ama beklentimiz büyün şehrin bu takımı sahiplenmesi ve desteklemesidir. Bu takımın en büyük destekçisi ve asıl sahibi sekiz senedir olduğu gibi büyükşehir belediyesidir. Özhaseki bakanımızın desteğiyle hayatta kalan bu kulüp, önceki dönem Belediye Başkanımız Sn. Mustafa Çelik tarafından da çok desteklenmiş ve bu günlere gelmiştir. Ancak yerel seçimlerden sonra değerli büyüğümüz, ağabeyimiz Memduh Büyükkılıç Başkanımızın Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından sonra hiçbir destek alamamış, her geçen gün dibe doğru ilerlemiştir. Şayet bu kulüp hayatta kalmayacak, desteklenmeyecekse kapısına kilit vurmak en basit yoludur.

İçinde bulunduğumuz maddi manevi zorlu dönemde, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Memduh Büyükkılıç’ın ve değerli büyüklerimizin şehrimizin güzide kulübüne sahip çıkarak, eski başarılı günlerimize dönmeyi arzu ediyoruz. Gerek pandeminin getirdiği zorluklar, gerek ekonomik şartlardan dolayı kulübümüzün ayakta kalması mümkün gözükmemektedir. Kulübümüzün, şehrimizden gerekli desteği alamaması durumunda ne yazık ki bu sezonu bile tamamlaması zordur.

Takdir değerli büyüklerimizin ve kamuoyunundur.”


Kaynak: Bellona Kayseri Basketbol

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler