,Bellegarde Turnuvası’nda dün itibariyle final karşılaşması oynandı. Final maçına da Yıldız Millilerimiz çıktı tabii. Rakibimiz ise ev sahibi Fransa idi. Fransızlar ise bu turnuvaya çok önemli eksikler ile gelmişti. NBA prospect olarak lanse edilen Theo Maledon bu önemli turnuvada forma giyemezsek, bizde de Mustafa Kurtuldum sakatlığından ötürü Fransa’da hiçbir maça çıkamadı.

Final karşılaşmasına farklı bir beş ile çıktık. Koç Ertuğ Tuzcukaya, Kerem Öztürk, Arda Çete, Ekrem Sancaklı, Berkcan Keskindemir, Cem Kırcıman beşini sahaya sürdü. Maçın ilk beş dakikalık bölümü karşılıklı basketlerle geçildi. Timothee Crusol’un önderliğinde de ilk beş dakikayı 9-12 önde geçtiler. Periyodun ikinci bölümü ile birlikte Milliler oyuna ağırlığını koydu. İkinci şans sayıları ile hücumda etkili olan Ertuğ Tuzcukaya’nın ekibi, çeyreği 22-19 önde tamamladı. İkinci çeyrek ile birlikte artık oyunu iyice elimize aldık. Savunmada dozajı arttırdık ve yakaladığımız 14-0’lık seri ile birlikte skoru 36-20’ye kadar getirdik. Çeyreğin son bölümü ise karşılıklı basketlerle geçildi ve soyunma odasına 17 sayı farkla 42-25 önde girdik.

Fransızlar ikinci yarıya çok daha agresif bir şekilde başlayacaklardı. Bunu da tahmin eden Milliler, oyunun temposunu elinde tutmaya çalıştı ve başardı. Karşılıklı basketlerle geçilen çeyrekte başımızı bir tek kenardan gelen Louis Marnette ağrıttı. Fakat biz de Canberk Kavşuk ile içeriden etkili olmaya devam ettik. Final periyoduna da 62-45 önde girdik. Fransızlar son çeyrekte geri dönebilmek için çabalasa da Milliler, sahadan 76-63 galip ayrılmayı başardı. Bu sonuç ile birlikte de Bellegarde Turnuvası’nı, bu yaş kategorisinin en önemli hazırlık turnuvalarından birini şampiyon olarak tamamlamayı başardık. Geçtiğimiz yıl da 2000 jenerasyonuyla katıldığımız bu hazırlık turnuvasını şampiyonluk ile noktalamıştık.

İSTATİSTİKLER

Kerem Öztürk (’01): 8 sayı-2 ribaund-4 asist

Arda Çete (’01): 8 sayı-2 ribaund-2 asist

Ekrem Sancaklı (’01): 10 sayı-4 ribaund-1 asist

Eren Has (’01): 2 sayı-1 ribaund

Berkcan Keskindemir (’01): 11 sayı-5 ribaund

Atakan Erdek (’01): 2 sayı-2 ribaund-3 asist

Cem Kırcıman (’01): 2 sayı-7 ribaund-1 asist

Ömer Can İlyasoğlu (’01): 6 sayı-6 ribaund-2 asist

İsmail Karabilen (’01): 9 sayı-9 ribaund-5 asist

Canberk Kavşuk (’01): 18 sayı-8 ribaund

 

Ömür Özcan

@TBAltyapi Editörü, @TrendBasket Yazarı /İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir