Beklenen ayrılık gerçekleşti: Frank Vogel ile Lakers yolları ayırdı! #NBA

Hüsranla sonuçlanan bir NBA sezonunun ardından Los Angeles Lakers bir süredir herkesin beklediği o hamleyi gerçekleştirdi.

NBA’de play-in’e kalma şansını da geçtiğimiz hafta yitiren Los Angeles Lakers gündemin en çok konuşulan ismi. 2018/19 senesinde de playoff’ları kaçıran Lakers bir sene sonrasında bu durumu kupayı kaldırarak telafi etmişti. Şimdiyse şampiyonluk yaşadığı Koç Frank Vogel ile yolları ayırarak yeni bir yapılanmaya gidecek.

Bir süredir tarafların yolları ayıracağı konuşuluyordu. Orlando Magic’ten buraya gelen, üç yıldır takımın başında yer alan Frank Vogel 2019/20 sezonunu şampiyon tamamladı. Geçtiğimiz gece sezonun son maçını kazansalar da 49 mağlubiyetle play-in dolayısıyla playoff dışı kaldılar.

All-Star sonrası iyice formunu kaybeden Lakers’ta sakatlıklar da takımın peşini bir türlü bırakmadı. Önce Anthony Davis sonra LeBron James derken Lakers kan kaybetmeye devam etti. Bunun faturası da Koç Frank Vogel’a kesildi.

Genel Müdür Rob Pelinka kendilerine 17. NBA şampiyonluklarını getiren Vogel’a vedasını yaparken ona ne kadar saygı duyduğunu anlatarak başladı:

”Frank’e hem saha içinde hem de saha dışında büyük saygı duyuyorum. Frank harika bir koç ve iyi bir adam. Bize 2019-20 NBA şampiyonasında yol göstericilik yaptığı için ona sonsuza dek minnettar olacağız. Bu verilmesi son derece zor bir karar ancak bu noktada gerekli olduğunu düşünüyoruz. Buradaki herkes Frank ve harika ailesine gelecek için en iyisini diliyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler