BCL Final 4 öncesi basın toplantısı gerçekleşti

2022 Basketbol Şampiyonlar Ligi Final 4 organizasyonu yarın başlayacak. Turnuva öncesindeki basın toplantısına koçlar ve takım kaptanları katıldı.

 

Koçların açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Holon koçu Guy Goodes: “Play-in aşamasında elenmeye yakındık. Türkiye’deki Beşiktaş maçıyla birlikte özgüven kazandık, kendimize inanmaya başladık ve Son 16 grubunu lider bitirdik. Final 4’a ulaşan ilk İsrail takımı olduk. Bizim için büyük bir başarı.

Tenerife koçu Txus Vidorreta: “Bilbaoluyum ve burada ev sahibi konumunda olmam ekstra bir baskı. İki ay önce Final 4’da ilk kez yerel bir takımın olmayacağını biliyorduk. Buradaki dört sezonumda da sezon sonu turnuvasına katılmışken bu sezon burada olmamamız düşünülemezdi. Çözümler ürettik ve diğer takımlar gibi motiveydik.

Ludwigsburg koçu John Patrick: “COVID’in bizi evlere kapamasının ardından dolu tribünlere karşı oynamak muhteşem bir deneyim. Fantastik bir salonda oynama fırsatımız var. Şampiyonluğu kazanabiliriz.

Manresa koçu Pedro Martinez: “Doğru yönde rekabetçi kalmayı umuyoruz. İyi bir hafta sonu geçirirsek şampiyonluk şansımız var.

Goodes: “Kesinlikle zor bir eşleşme olacak. İspanyol stili basketbol İsrail’de alışkın olduğumuzdan çok farklı. Bu tip maçlarda sürprizler çokça yaşanıyor; dolayısıyla sahaya konsantre, ayağı yere basan şekilde çıkmalıyız. 40 dakikada her şey olabilir. Her şeyimizi vereceğiz.

Patrick: “Burada hepimiz kendi liglerimizi temsil ediyoruz. Andrea Trinchieri’ye Barcelona-Bayern maçından evvel iyi şanslar diledim. O da bize Alman basketbolunu temsil ettiğimizi söyleyecek kadar kibardı. Beklemediğim rakiplerden birkaç mesaj aldım. Ben de ezeli rakibimiz Ulm’e kendi Avrupa maçlarından evvel mesaj gönderdim. Kendimizi Final 4’a ulaşana kadar bu kupaya katılmış saymıyorduk. Tüm Avrupa bu etkinliği izleyecek. Dolayısıyla bizim için Cluj serisini kazanıp bu turnuvaya kalmış olmamız çok önemli.

Vidorreta: “Bazen iyi oynuyoruz, bazen o kadar iyi değiliz. 6 sezonun 5’inde sezon sonu organizasyonuna ulaştık. Sadece rakiplerimizi düşünmemiz gerekiyor zira onlar da burada olmayı hak etti. Geçmişe bakma zamanı değil.

Patrick: “Koç Martinez’in Valencia döneminde yaptıklarından ötürü Valencia cut dediğimiz bir setimiz var. Guy Goodes’ın yaptıklarından ilham alarak Maccabi cut dediğimiz bir setimiz de var. İki koça da karşı mücadele etmek bizim için onur. Antrenmanlarda ne yaptıklarından emin değilim ama sahada bize benzer bir stilde oynadıklarını görüyorum. Oyuncularımı tam saha basketbolu oynamaya teşvik etmeye çalışıyorum. Sahada çok fazla enerji olacağına eminim.

Martinez: “Ludwigsburg’a büyük saygı duyuyoruz. Net bir kimlikleri var. Diğer takımları farklı oynamaya zorluyorlar. Gençler ve tecrübeli oyuncuların iyi bir kombinasyonunu yakaladılar. Çok iyi çalıştırılan bir takım.


 

Takım kaptanlarının açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Holon kaptanı Guy Pnini: “Burada olmak çok heyecan verici. BCL’deki yolculuğumuz boyunca dersler çıkardık, kendimizi adapte ettik. İlk 3 yılımız zor geçti ancak geçen yıl bizim için büyük bir başarıydı. Bunun daha da iyisini yapmış olmaktan mutluyum.

Tenerife kaptanı Marcelo Huertas: “Koçumuzun memleketindeyiz ve önümüzde kendine özgü bir fırsat var. Bilbao’da daha evvel oynamış takım arkadaşlarım da var. Umarım biraz daha fazla taraftarımız olur ve kupayı Tenerife’ye geri götürebiliriz.

Ludwigsburg kaptanı Jonas WoBo: “Takım içindeki enerji harika. Burada olmaktan çok ama çok mutluyuz. Kulüp tarihinde ikinci kez Final 4’dayız. Tüm kulüp gerçekten çok heyecanlı. Rakibimize derin bir saygımız var ancak kendimize güveniyoruz.

Manresa kaptanı Guillem Jou: “İlk kez Final 4’dayız. Soyunma odasındaki hava pozitif. Bunun daha da fazlasını da göreceğiz. Umarım iyi oynarız ve hafta sonunun tadını çıkarırız.

Huertas: “TOFAŞ’a karşı iki maçta da son şuta kalmayı istemezdim. O kadar kolayca geri dönmelerine müsaade etmemeliydik. Umarım bu hafta sonu soğukkanlılığımızı koruruz ve diğer takımların bize karşı yaptığı gibi mücadele ederiz.

Pnini: “Bilbao’da 1000 Holon taraftarını görecek olmak çok özel. Holon bir aile. Yönetim, oyuncular ve özellikle de taraftarlar birbirlerine bağlı. Onları burada görmek bize çok enerji verecek.

Jou: “Kulüp iyi bir tarihe sahip. 1998’de lig şampiyonu olmuştu kulüp, bu sefer Avrupa arenasındayız. O günün başarılarını tekrar etmeye çalışacağız ama zor olacak. Umarım Manresa adına tarih yazabiliriz.

Huertas: “Burada olmak, bu tip bir turnuvada bu aşamaya kadar gelmek… Bizi motive eden bu. Hiçbir şey burada olmaktan, maç öncesi o küçük gerginliği hissetmekten, büyük bir maça hazırlanmaktan daha heyecanlı değil. Bu olmasa ben de Pnini de bu yaşta burada olmazdık. Yaşımız kaç olursa olsun açız. Bir sebepten ötürü buradayız ve umarım daha da uzun süre oynayacağız.

Pnini: “Burada oynama heyecanım olmasa ben de devam etmezdim. 38,39 yaşındayız, artık baskı hissetmiyoruz diye düşünüyor herkes. Ama baskı bizim için de var. İşin eğlencesi bu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler