Bayern Münih, Zalgiris Kaunas’ı son çeyrekte geçti #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague‘in 20.haftasında, 25 gün sonra parkelere dönen Zalgiris Kaunas, Bayern Münih deplasmanına konuk oldu.

Bayern Münih ilk beşi:Ognjen Jaramaz, Corey Walden, Augustine Rubit, Vladamir Lucic, Leon Radosevic

Zalgiris Kaunas ilk beşi: Mantas Kalnietis, Janis Strelnieks, Niels Giffey, Tyler Cavanaugh, Josh Nebo

Covid-19 vakaları sebebiyle boş geçilen hafta sonrası, çift maç hafta için sahalara dönen ekipten iyi başlayan taraf konuk Zalgiris Kaunas oldu. Dörtte bir dış sayı isabeti ile başlayan ev sahibi Bayern Münih’e başka sayı şansı vermeyen konuk ekip ilk üç dakikayı 3-5 önde geçti. Bayern Munih’in imdadına Corey Walden yetişti. Önce 3+1 sonrasında ise topu çalıp hızlı hücumu turnike ile bitirince, takımını 9-5’lik üstünlüğe taşıdı. 11-5’e gelen ilk çeyrekte hücumda sayı bulamayan Zalgiris’in uzunu Josh Nebo, blokları ile Bayern Münih’in farkı arttırmasına izin vermedi. Mola sonrası rakibine sayı şansı vermeyen Zalgiris Kaunas, Webster’ın oyuna girmesiyle 6-0’lık seri yakaladı ve eşitliği yakaladı. İki ekipte son topu kullanmak için birbirlerine hediye ederken, değerlendirebilen olmadı ve ilk çeyrek ev sahibi Bayern Münih’in 16-15 üstünlüğü ile geçildi.

İkinci çeyrek’te erken bir mola geldi, Bayern Münih’in koçu Andrea Trinchieri’den. Josh Nebo, ilk çeyrekte bıraktığı yerden devam etti ve takıma arka arkaya altı sayı kazandırdı. Josh Nebo’nun etkili oyununa çare üretemeyen ev sahibi ekip, hücumda da bir türlü istediği tempoyu bulamadı. Çeyreğin ortasına doğru farkı yediye kadar çıkaran konuk ekibe cevap, Augustine Rubit ile geldi ve takımının dört dakikalık suskunluğu bozdu. Josh Nebo’nun etkili oyunu ile çift hanelere çıktığı anlarda, Lucic’in üçlükleri farkı ikiye kadar indirdi ve Litvanya temsilcine molayı alırdı. Yakaladığı tempoyu devam ettiren ev sahibi Bayern Münih, Zalgiris Kaunas karşısında ilk yarıyı 34-33 önde tamamladı. Zalgiris Kaunas’ın uzunu Josh Nebo 10 sayı, yedi ribaund ilk yarıya damga vururken, ev sahibi Bayern Münih’te Corey Walker dokuz sayı, üç ribaund, iki asist ile ilk yarıda takımına en çok katkı veren isim oldu.

Üçüncü çeyreğin ilk üç dakikasına baktığımızda 9-4’lük Bayern Münih üstünlüğü ile geçildi. İkinci yarıya daha istekli başlayan Bayern Münih, hücumda ağırlığı koyarak skoru 45-37’ye farkı da sekize kadar çıkardı ve konuk ekip mola almak zorunda kaldı. Mola dönüşü istediği sayıyı bulmasına rağmen devamını getirmeyen Zalgiris Kaunas karşısında Bayern Münih, tempoyu biraz arttırdı ve çeyreğin son üç dakikasına girilirken farkı çift hanelere çıkardı. Andreas Obst’ın üçüncü çeyrekte bulduğu 11 sayı ile üstünlüğünü koruyan Bayern Münih, son çeyreğe 61-54 önde gitti.

Son çeyreğe iki ekipte istekli başladı. Ev sahibi Bayern Münih, başta Jaramaz olmak üzere bir kaç oyuncusu ile bulduğu üç sayılarla farkı koruruken, Zalgiris Kaunas’ta Josh Nebo oyuna dönerek takımını oyunda tutmaya çalıştı. Karşılaşmanın bitimine son beş dakika kala ev sahibi ekip farkı 14’e kadar çıkardı. Karşılaşma geri kalanında fark biraz olsa erise de kontrolü elinden bırakmayan Bayern Münih, konuğu Zalgiris Kaunas’ı 74-65 ile mağlup etti.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 16-15
  2. çeyrek: 18-18
  3. çeyrek: 23-18
  4. çeyrek: 13-11

Detaylı istatikler için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler