Bu sezon EuroLeague arenasında boy gösterecek Alman devi Bayern Münih, iddialara göre NBA patentli uzun Derrick Williams’ı kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

Sportando kaynaklarının aktardığı bilgilere göre Milan Macvan’ı sakatlığa kurban veren Alman devi Bayern Münih, takım kaptanının boşluğunu doldurmak için 2011 draft’ının ikinci seçimi Derrick Williams‘ı gündemine aldı ve oyuncu ile anlaşma sağladı. Resmi imzalar atıldığında 27 yaşındaki 2.03’lük forvet, kariyerindeki ilk Avrupa sezonunu geçirecek.

20111 yazında Minnesota Timberwolves tarafından draft edilen Derrick Williams, çaylak sezonunda en iyi çaylak beşine girerek kendisinden beklenenleri yukarı çekmişti. Sonrasında bu beklentileri karşılayamayan D-Will, 2013/14 sezonunun ortasında Sacramento Kings’e katılarak kariyerinde yeni bir sayfa açtı. Rol oyuncusu olmaktan ileri gidemeyen 27 yaşındaki isim, Knicks, Heat ve son olarak da geçtiğimiz sezon iki maçlık Lakers maceralarından sonra Avrupa’ya adım atmaya karar vermiş gibi duruyor.

Devin Booker ile pota altı ikilisi oluşturacak olan Derrick Williams, geride bıraktığımız sezonda Çin ve Lakers’ta ter döktü. Lakers’taki iki maçında 1.0 sayı ortalaması tutturan Arizona çıkışlı oyuncu, Çin ekiplerinden Tianjin Ronggang’da 15 maça çıkarak 20.0 sayı ve 6.6 ribaund ortalamalarını yakaladı.


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir