Bayern Münih evinde galibiyete uzandı! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’in 13. haftasında Bayern Münih, LDLC ASVEL karşısındaydı. Oldukça çekişmeli anlara sahne olan mücadelede galibiyete ulaşan taraf 73 – 65’lik skorla ev sahibi Bayern Münih oldu.

Bayern Münih karşılaşmaya Nick Weiler-Babb, Corey Walden, Deshaun Thomas, Vladimir Lucic ve Augustine Rubit beşiyle başlarken, LDLC ASVEL de Elie Okobo, Chris Jones, Victor Wembanyama, William Howard ve James Gist ilk beşiyle parkeye çıktı. Bayern’de sakatlığı yeni açıklanan Darrun Hilliard forma giymezken, LDLC ASVEL de ise Marcos Knight, Dylan Osetkowski ve sakatlıkları bulunan David Lighty ile Antoine Diot maç kadrosunda yer almadı.

Karşılaşmanın ilk iki dakikası iki takım da sayı bulamadan geçilirken perdeyi açan isim hızlı hücumda yaptığı smacıyla Victor Wembanyama oldu. Ardından da LDLC ASVEL’in 9-2’lik serisi geldi. ASVEL’in serisinin ardından Bayern Münih hücumu biraz daha toparlanmaya başlasa da çeyrek sonlarına doğru yine sayı bulmakta zorlanmaya başladı ve fark sekize çıktı. Karşılaşmanın ilk çeyreği 12-20 ASVEL üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe girilirken Bayern Münih, ilk çeyreğe göre çok daha fazla istekli göründü. Corey Walden ve Vladimir Lucic gibi oyuncuların bireysel yeteneklerini kullanarak farkı maça ortak olmaya çalışan ev sahibi takım, çeyrek bitiminde kısa bir süre kala 9 -2’lik seri yakalayarak skoru 33-32’ye getirmeyi ve öne geçmeyi başardı. İlk yarının sonlarına doğru maçtaki çekişme iyice arttı ve Elie Okobo bulduğu zor üçlükle son saniyelere girilirken skoru dengeledi. Corey Walden’ın son saniyelerde kullandığı serbest atışlarla birlikte ilk yarı 39-38’lik skorla tamamlandı.

İkinci yarıya oldukça üstün bir oyunla başlayan Bayern Münih, ilk dört dakika içerisinde 11-3’lük bir seri yakalayarak farkı açmayı başardı. Ardından LDLC ASVEL, hücumda toparlamasını bildi ve maç daha rekabetçi bir hal aldı. Farkı yavaş yavaş eritmeye başlayan ASVEL, üçüncü çeyreğin son saniyesi içerisinde buldukları serbest atışlarla birlikte farkı dörde indirdi. Üçüncü çeyrek, 58-54 Bayern Münih üstünlüğüyle tamamlandı.

Son on dakikaya girilirken çeyreğe daha iyi başlayan taraf olan LDLC ASVEL, çeyreğin ilk yarısı geçildiğinde skoru 64-63’e getirmeyi başardı. Ancak hemen ardından 9-0’lık bir seri yakalayan Bayern Münih tekrar farkı rahat edecekleri bir noktaya getirmeyi başardı. Yakaladığı seri sonrası maçı bırakmayan Bayern Münih, karşılaşmadan 73-65’lik galibiyetle ayrıldı.

Geçtiğimiz hafta CSKA Moskova karşısında son dakikalarda kaybeden Bayern Münih, taraftarı karşısında gülen taraf oldu.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 12 – 20
  2. çeyrek: 39 – 38
  3. çeyrek: 58 – 54
  4. çeyrek: 73 – 65

Karşılaşmanın bireysel istatistikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler