Bayern Münih, ev sahibi KK Zadar engeline takılmadı! #ZadarCup

Zadar Cup’ın ikinci mücadelesi, Bayern Münih ve ev sahibi KK Zadar arasında gerçekleşti. Bayern cephesi, oyun içinde bir süre konsantre olmakta zorluk çekse de rakibine üstünlüğü kurup karşılaşmayı 78-68 kazanmasını bildi.

Bayern Münih’in ilk beşi: Jared Cunnigham-Reggie Redding-Danilo Barthel-Devin Booker-Anton Gavel

KK Zadar’ın ilk beşi: Lovre Basic-Ive Ivanov-Filip Kraljevic-Domagoj Vukovic-Mislov Brzoja

Bayern Münih, mücadeleye hızlı başlayan ekip oldu. Dışarıdan bulunan isabetlerle skor kısa sürede açıldı. Cunnigham’ın sayıları skoru 7-1‘e getirdi. Ev sahibi avantajıyla maça tutunan KK Zadar, güçlü ekibine karşı reaksiyon göstermekte zorlanmadı: 7-5. Alman ekibi, kenardan gelen oyuncularıyla oyuna ağırlığını bir kez daha koydu. Periyot, 24-10 Bayern üstünlüğüyle tamamlandı.

Bayern, etkili ve rahat oyununu her geçen dakika artırarak rakibini baskı altına altı. Maik Zirbes’in isabetleri skoru 26-12‘ye getirdi. Zadar takımı, Bayern’e karşı koyamazken savunma ve hücumda büyük sıkıntılar yaşadı. Hızlı hücumda sahneye çıkan Cunningham, smacıyla farkı 20 sayıya kadar yükseltti: 32-12. Zadar, periyot sonunda rakibinin temposunu hafifletip farkı 10 sayıya kadar indirse de devre, 43-32 Bayern üstünlüğüyle geçildi.

@fcb_basketball

Bayern Münih, ikinci yarının ilk bölümünde ritim bulmada sıkıntılar yaşadı. Hatalara ceza kesen Zadar’da arka arkaya gelen iki üçlükle uzun sürenin ardından fark beş sayıya kadar düştü: 43-38. Taraftarı da arkasına alan Hırvat ekibi, 9-0’lık seri yakaladı. Bozic, periyot sonuna 5:40 kala skoru 43-41‘e getirdi. Periyotta 11. sayısını kaydeden Bozic, takımını taşırken farkı, ilerleyen bölümde tek sayıya kadar düştü: 44-43. Molanın ardından tekrar oyuna ağırlığını koyan Bayern, hızlı bir seriyle son 10 dakikaya 60-48 önde girdi.

Zadar’ın rüzgarını sonlandıran Bayern, rakibini yeniden baskı altına alarak oyunun tek hakimi konumuna geldi. Çift hanelere ulaşan Zirbes, 12. sayısını buldu ve maç bitimine 6:55 kala skoru 68-50‘ye getirdi. İlerleyen dakikalarda artık konsantrasyonunu kaybetmeyen Bayern, sahadan 78-68 galibiyetle ayrıldı.


Maçın İstatistikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler