Bayern Münih Başkanı Uli Hoeness, görevindeki 40. yılı şerefine düzenlediği basın toplantısında takımın geleceğinden EuroLeague’in yeni sistemine kadar farklı konulara değindi.

Bu sezon aldığı 14 galibiyet ve 16 mağlubiyetle ligi 11. sırada tamamlayarak playoff yapamayan Bayern Münih’te gelecek sezonda nelerin değişim gösterip nelerin devamlılığını koruyacağı hakkında birtakım açıklamalarda bulundu.

Başkan Uli Hoeness, yaptığı konuşmada önümüzdeki sezon da aynı yolda devam edeceklerini, koçluk koltuğunun Dejan Radonjic‘te kalacağını söyledi. Hoeness aynı zamanda geçtiğimiz günlerde Jordi Bertomeu’nun açıkladığı 18 takımlı yeni EuroLeague sistemini de eleştirdi:

”Son zamanlarda konuştuk ve bildiğim kadarıyla kontratın uzaması için elinde bir teklif var. Çok iyi iş çıkaran Radonjic hakkında oldukça olumluyum. Zor bir durumdayken göreve gelip kaosun fazla olduğu olduğu bir dönemde takımı iyi bir şekilde yönetti.

EuroLeague’in yeni sistemine bakacak olursak; işler böyle devam edemez, oyuncular yakında haftada dört maç yapacak hale gelecek ve Avrupa çapında ek seyahat yapacaklar. Bu yüzden böyle olmamalı. Bu durumu anlamıyorum ama yükü artırmanın akıllıca olacağını düşünmüyorum. BBL de aynı şekilde oyunculara rahatlık sağlamalı ve takım sayısını 18’den 16 takıma indirgemeyi düşünmeli.”


  • Kaynak: merkurtz-mediacenter.de

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir