Gran Canaria’yı deplasmanda 71-84 mağlup eden Baskonia, bu galibiyetle 13. maçında altıncı galibiyetini almış oldu. Canaria ise beş galibiyette kaldı.

Maçın ilk sayıları Xavier Rabaseda’dan geldi. Luca Vildoza’nın üçlüğüne karşılık DJ Strawberry’den geldi ve skor 11-7 oldu. Periyodun bitmesine 04:34 kala Matt Janning’in üçlüğü farkı bire indirdi(13-12). Strawberry ve Ondrej Balvin’nin sayılarıyla fark tekrar açıldı ve skor 23-14’e geldi. Oriol Pauli’nin art arda gelen iki basketine Shavon Shields’tan cevap geldi ve ilk periyot 27-22 sona erdi.

İkinci çeyrek Jayson Granger’ın beş sayısıyla başladı ve skor eşitlendi(27-27). Baskonia, Marcelinho Huertas’ın asistinde Ilimane Diop’un skoru 30-31’e getirdi ve maçta ilk kez öne geçti. Canaria’nın sayılarına Diop’la karşılık veren Baskonia, Vildoza’nın üçlüğüyle farkı altıya çıkardı ve ilk devre 35-41 sona erdi.

Üçüncü periyodun ilk sayıları maçın başında olduğu gibi Rabaseda’dan geldi. Eulis Baez’nin art arda beş sayısıyla fark ikiye indi(42-44). Perasovic geldikten sonra alışıldık üçlük yüzdesine dönen Janning, maçtaki dördüncü üçlüğüyle skoru 46-53’e getirdi. Yine Janning’in serbest atıştan bulduğu sayılarla maçta fark ilk kez çift hanelere çıktı(46-56). Granger’ın iki sayılık basketiyle çeyrek,  53-68 sona erdi.

Son çeyreğin ilk sayıları, maçın etkili isimlerinden biri olan Diop’tan geldi. Son periyoda da iyi başlayan Baskonia, maçın bitimine 05:53 kala Vildoza’nın iki sayılık basketiyle farkı 18’e çıkarı(60-78) ve Gran Canaria mola aldı. Granger’ın dört sayısıyla fark 20’ye çıktı(62-82). Maçın son bölümünde Canaria üç üçlük isabeti buldu ve maç 71-84 sona erdi.

Baskonia tarafında 16 sayı, dört ribaundu ile Janning ve 13 sayı, altı asistiyle Vildoza öne çıkarken Canaria’da Kim Tillie’nin 11 sayı, üç ribaundu mağlubiyeti önlemeye yetmedi.

*Maçın bireysel istatistiklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Efekan Ozener

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir