Basketbol şöleninden yüzü gülerek ayrılan taraf Galatasaray Nef! #BSL

ING Basketbol Süper Ligi‘nin yeni haftasında günün son maçı Anadolu Efes ile Galatasaray Nef arasında oynandı.

Mücadele Galatasaray Nef’in üç sayılık basketiyle başladı. Anadolu Efes’in ilk sayısı ise Shane Larkin’den geldi. Oldukça hızlı başlayan maçta karşılıklı basketlerle geçen ilk beş dakikanın sonunda skor 14-12 Anadolu Efes lehineydi. Adeta tenis maçı izler gibi takip ettiğimiz mücadelede ilk çeyrek yüksek skorla tamamlandı: 27-27.

Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde karşılıklı seriler taraflardan Galatasaray Nef, Melo Trimble ile skorda yeniden dengeyi yakaladı. Henüz ilk çeyrek bitmeden dört üçlük gördüğümüz mücadelede Rodrigue Beaubois takımı adına bir üçlük daha kaydetti. 51-45 Anadolu Efes üstünlüğüyle soyunma odasına gidilirken taraflar ilk yarıda potaları üçlük yağmuruna tuttu.

📌 Bol çekişmeye sahne olan mücadelenin ilk devresinde 18/32 üçlük kaydedildi. Efes 10/18 üç sayı isabeti bulurken, sarı kırmızılılarda bu rakam 8/14.

Mücadelenin ikinci yarısında 10 sayı, 11 ribaund, 10 asiste ulaşan Dee Bost BSL tarihinde triple-double yapan 11. oyuncu olma unvanına ulaştı.

Altı sayılık avantajla soyunma odasına giden Anadolu Efes, ikinci devreye istediği gibi başladı. Aradaki altı sayılık fark 16 sayıya kadar çıktı. Dengelerin her an değiştiğine şahit olduğumuz mücadelede Galatasaray iki buçuk dakika içerisinde 16 sayıdan geri geldi. Adeta basketbol şöleni izlediğimiz maçta gülen taraf 92-85 skorla Ekrem Memnun ve öğrencileri oldu.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 27-27
  2. çeyrek: 51-45
  3. çeyrek: 72-71
  4. çeyrek: 85-92

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler