Basketbol Gençler Ligi’nde sezonun en iyi beşi | #BGL

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun genç Türk basketbolcularının daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmaları amacıyla hayata geçirdiği Basketbol Gençler Ligi’nin dörtlü final basın toplantısı 9 Mayıs Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştirildi.

Crowne Plaza Florya’da düzenlenen toplantıda Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve TBF CEO’su Ömer Onan ile Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri, dörtlü finalde mücadele edecek Anadolu Efes, Banvit Basketbol, Fenerbahçe Beko ile Pınar Karşıyaka takımlarının yöneticileri, antrenörleri ve oyuncuları yer aldı.

Basketbol Gençler Ligi basın toplantısında 2018/19 sezonunun istatistik liderleri ödüllerini aldı. Sayı ve top çalma kralı Burak Gözeneli (Türk Telekom), asist kralı Ömer Can İlyasoğlu (Anadolu Efes), ribaund kralı Alperen Şengün (Banvit Basketbol) ve blok kralı da Sadık Emir Kabaca (Banvit Basketbol) olurken sporculara ödüllerini Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan takdim etti.

Ligde sezonun en iyi beşi ise Mert Akay (Darüşşafaka Basketbol), Mustafa Kurtuldum (Anadolu Efes), Efe Ergi Tırpancı (Fenerbahçe Beko), Ege Cem Sun (Beşiktaş) ve Alperen Şengün (Banvit Basketbol) seçilirken, ödüllerini TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım ile A Milli Erkek Takım Menajeri Kerem Tunçeri sundu.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda 10-11 Mayıs tarihleri arasında basketbolseverlerin ücretsiz olarak takip edebileceği Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final karşılaşmalarının programını aşağıda bulabilirsiniz.

10 Mayıs Cuma
18.00 | Banvit Basketbol – Pınar Karşıyaka
20.30 | Anadolu Efes – Fenerbahçe Beko

11 Mayıs Cumartesi
13.00 | Üçüncülük müsabakası
16.00 | Final müsabakası

Geri1 of 6

Basketbol Gençler Ligi’nde sezonun en iyi beşi | #BGL

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler