Basketbol Gençler Ligi’nde normal sezon maçları tamamlandı ve artık gözler şampiyonu belirleyecek maçlarda. 11-12 Mayıs tarihlerinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final heyecanı yaşanacak.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun genç Türk basketbolcularının daha fazla süre almaları, inisiyatif kullanma becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde profesyonel kariyerlerine hazırlanmaları amacıyla hayata geçirdiği Basketbol Gençler Ligi’nin ilk şampiyonu, Dörtlü Final karşılaşmalarının ardından belli olacak. İki karşılaşmadan da galibiyetle ayrılan takım, 2017-18 sezonu Basketbol Gençler Ligi Şampiyonu olacak.

Sinan Erdem Spor Salonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilecek Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final’inde; Anadolu Efes, Banvit, Darüşşafaka Basketbol ve Fenerbahçe Doğuş takımları mücadele edecek.

11 Mayıs Cuma günü saat 18:00’de Darüşşafaka Basketbol ile Banvit, saat 20:30’da da Anadolu Efes ile Fenerbahçe Doğuş, finalist olmak için karşı karşıya gelecek. 12 Mayıs Cumartesi günü ise saat 14:00’de 3.’lük -4.’lük karşılaşması oynanacak ve saat 16:30’daki final mücadelesinde ise Basketbol Gençler Ligi’nin şampiyonu belli olacak.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda basketbol severlerin ücretsiz olarak takip edebileceği Basketbol Gençler Ligi Dörtlü Final organizasyonunda karşılaşmalar, beIn SPORTS’tan da naklen yayınlanacak.

Basketbol Gençler Ligi’nde Dörtlü Final programı şu şekilde:
11 Mayıs Cuma
18:00 Darüşşafaka Basketbol – Banvit
20:30 Anadolu Efes – Fenerbahçe Doğuş

12 Mayıs Cumartesi
14:00 3.’lük -4.’lük Müsabakası
16:30 Final Müsabakası

Basketbol Gençler Ligi’nde sezonun en iyi beşi seçilmiş ve genç oyunculara ödüllerini Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu ve TBF CEO’su Ömer Onan takdim etmişti.

BGL sezonun en iyi beşi;

Yiğit Baran Sarıkaya (TED Ankara Kolejliler)

Ali Yurtseven (Muratbey Uşak Sportif)

Cengizhan İvedin (Fenerbahçe Doğuş)

Ata Kahraman (Bahçeşehir Koleji)

Mert Akay (Darüşşafaka Basketbol)

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir