#BasketballCL’de Play-In ve Son 16 tarihleri belli oldu!

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde beş temsilcimizin boy göstereceği Play-In ve Son 16 turu eşleşmelerinin maç tarihleri belli oldu.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde normal sezon aşaması geçtiğimiz hafta içinde büyük ölçüde tamamlanırken; Beşiktaş Icrypex, Darüşşafaka, Galatasaray NEF, Pınar Karşıyaka ve Tofaş’ın sahne alacağı Play-In ve Son 16 turu eşleşmelerinin tarihleri belli oldu.

Yayımlanan fikstüre göre, Play-In aşamasında yer alacak temsilcilerimizden Darüşşafaka ilk maçını San Pablo Burgos deplasmanında 4 Ocak’ta, Beşiktaş ise Hapoel Holon deplasmanında 5 Ocak’ta oynayacak. Pınar Karşıyaka’nın kesin maç tarihi ise COVID-19 sebebiyle ertelenen ve 28 Aralık’ta oynanacak olan BAXI Manresa – Hapoel Jerusalem müsabakasının sonuçlanmasından sonra belli olacak. İspanya’dan gelen sonuca göre temsilcimiz grubunu ikinci tamamlarsa 4 Ocak’ta Prometey’i sahasına konuk edecek, üçüncü tamamlarsa da 5 Ocak’ta Lenovo Tenerife’ye konuk olacak. İki galibiyete ulaşan takımların Son 16 turuna kalacağı Play-In karşılaşmalarının ikinci ve üçüncü maçları ise 11-12 Ocak ile 18-19 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek.

Turnuvaya gruplarından lider çıkarak doğrudan Son 16 aşamasından devam edecek olan iki temsilcimiz Galatasaray NEF ve Tofaş’ın da karşılaşmalarına hangi tarihlerde çıkacağı kesinleşti. J Grubu’nda yer alan Bursa temsilcimiz grup mücadelesine 25 Ocak günü, San Pablo Burgos ve Darüşşafaka arasında oynanacak olan Play-In turunun galibiyle karşılaşarak başlayacak. Galatasaray’ın da içinde bulunduğu I grubu ise temsilcimizin Hapoel Holon – Beşiktaş Icrypex eşleşmesinin kazananıyla 26 Ocak günü karşılaştığı maç ile start alacak. İki takımımız da gruplardaki ilk maçını kendi sahasında oynayacak. Temsilcimizin grupların şu şekilde:

I Grubu: Galatasaray NEF, Hapoel Holon/Beşiktaş Icrypex, MHP Riesen Ludwigsburg, JDA Dijon/VEF Riga

J Grubu: Tofaş, BAXI Manresa, Treviso/Lavrio, San Pablo Burgos/Darüşşafaka

*Pınar Karşıyaka 28 Aralık’taki BAXI Manresa – Hapoel Jerusalem maçının sonucuna göre oynayacağı Play-In eşleşmesini geçtiği takdirde L ya da K grubunda yer alacak.

Basketbol Şampiyonlar Ligi Son 16 turunda tüm takımlar altışar maç yaparak turnuvada daha da ileri gitme savaşı verecekler. 23 Mart’ta oynanacak olan son maçlarla beraber Son 16 aşaması tamamlanacak.

Temsilcilerimizin ve tüm BCL takımlarının tüm maç tarihlerine şuradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler