#BasketballCL güç sıralaması açıklandı, zirvede iki Türk takımı var!

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde yeni güç sıralaması açıklandı.

Basketbol Şampiyonlar Ligi’nin düzenli olarak güncellenen güç sıralamasında bu hafta ciddi değişiklikler olmadı.

Pınar Karşıyaka, geçen sefer olduğu gibi yine zirvede yer aldı. Henüz mağlubiyetle tanışmayan ekibimiz otoriteler arasında bu sezonun net bir şekilde favorisi olarak görülüyor.

Galatasaray Nef, geçen sıralamada üçüncü sırada yer alırken bir sıra yükseldi ve kendisini Pınar Karşıyaka’nın arkasına attı.

İlk beş sırayı Tenerife, Hapoel Halon ve Unicaja Malaga tamamladı. Diğer temsilcilerimiz ise hala kendilerini kanıtlamaya ihtiyaç duyduklarını hatırladılar.

TOFAŞ, 13. sırada kendisine yer buldu. Kadro kalitesi olarak çok daha yüksek bir sırayı hak etse de yeni takım olmanın handikapını yaşıyorlar.

Beşiktaş, 17. sırada listede yer alırken özellikle savunmada yaşadığı problemler nedeniyle çok güven vermediği üstüne vurgu yapılan bir takım haline geldi. Bir maçta herkesi yenebilecek kalitelere sahipler ancak istikrar onlar için en büyük problem.

Son olarak Daçka kendisini 22. sırada yer buldu. Sezona zor fikstürle girmelerinin de bunda kesinlikle bir katkısı var ancak daha kendilerini ispatlayacak kadar düzenlerini oturtamamış bir takımlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler