Barış Hersek: “Sonuç ne olursa olsun destek göreceğiz” #EuroBasket2017

İstanbul’un ev sahiplerinden olduğu 2017 Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası öncesinde hazırlıklarını sürdüren Türkiye’de tecrübeli oyuncu Barış Hersek açıklamalarda bulundu.

Hazırlık dönemine dair görüşlerini dile getiren Hersek, “Atletizm, halter ve ağırlık antrenmanlarının yanı sıra basketbol konusunda da ilerleyen dönemlerde Avrupa Şampiyonası’nda sahada ne uygulayacaksak üzerinden geçiyoruz. Bu bizim için çok önemli bir periyot. Şampiyonaya hazırlık sürecinin Bormio’da olması, her şeyden uzaklaşıp sadece basketbola konsantre olmamız ve kişisel olarak da dinlenip, kendimize iyi bakmamız açısından önemli.” ifadelerini kullandı.

2010’dan sonra ilk kez bir turnuvaya ev sahipliği yapacak olmanın önemini vurgulayan milli oyuncu, bir geçiş döneminin içerisindeki Türkiye’nin turnuvadaki şansını, “Gönül isterdi ki 2001 ve 2010 yıllarında şampiyonluğa ulaşalım. Ancak bu sonuçlar da çok ciddi başarılar. 2001 ve 2010 yılları dışında da değerli başarılara sahibiz. Dünya Şampiyonası’nda altıncı olduğumuz ve çeyrek final oynadığımız dönemler oldu. Şu anki durumu değerlendirmek gerekirse; ev sahibi olduğumuz tüm turnuvalarda başarılı olmuşuz. Ben bu durumu ikide iki olarak değerlendiriyorum. Bu yıl da Avrupa Şampiyonası ülkemizde gerçekleştiriliyor. Neden başarılı olmayalım, neden bu başarıyı tekrar etmeyelim? Bakacak olursak, biz bir ara verip yeniden başarıya ulaşmışız. Yine aynı dönemeçteyiz ve basketbol tarihimiz için de önemli bir sürece girmiş durumdayız.” sözleriyle değerlendirdi.

Seyirci desteğinin varlığıyla da ilgili konuşan Hersek’in 31 Ağustos-17 Eylül tarihleri arasındaki şampiyonada görecekleri destekle ilgili yorumu şuydu:

Sadece basketbol değil, tüm branşlarda ülkemiz insanı her zaman bizlere sahip çıkmıştır. Tüm kategorilerde de bu böyle olmuştur. Biz duygusal bağları kuvvetli bir milletiz. Dolayısıyla da bunun bilinci ve şevkiyle sadece hizmet etmeye çalışıyoruz. Olumlu ve olumsuz sonuçlar elbette oluyor. En başından sonuna kadar, halkımız ne olursa olsun arkamızda durdu ve desteklerini de eksik etmediler. Bu şampiyonada da öncelikle kendi açımızdan sahaya koymamız gereken oyunu sergilemek. Milli takımda ne olursa olsun taraftarlarımız bizleri desteklemelilerdir. 2017 yılına bakacak olursak; bizim bu jenerasyon değişikliğiyle ortaya koymamız gereken, öncesinde hazırlık maçları periyotunda ispat etmemiz gereken şeyler var. Taraftarlarımızı inandırıp yolumuza devam etmeliyiz. Sonuç ne olursa olsun destek göreceğiz.


Video: TBF Resmi YouTube Sayfası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Türkiye’nin #EuroBasket2022 maç programı belli oldu

EuroBasket 2022'de çekilen kuralar sonucu gruplarının belli olamasının ardından A Erkek Milli Takımımızın maç programı da belli oldu. 1-18 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek EuroBasket...

Orhun Ene: “Zorlu bir Avrupa Şampiyonası oynayacağız” #EuroBasket2022

1-18 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek EuroBasket 2022'de kura çekimi sonrası 12 Dev Adam Koçu Orhun Ene açıklamalarda bulundu. A Grubu'nda Gürcistan, İspanya, Rusya, Belçika...

#EuroBasket2022 kura çekimi gerçekleştirildi

Berlin'de gerçekleştirilen kura çekimi sonucunda EuroBasket 2022'de gruplar belli oldu. Türkiye Milli Takımı A grubunda İspanya, Rusya, Gürcistan, Belçika ve Bulgaristan ile eşleşti. Almanya, Çekya,...