Son sezonlarda kağıt üzerinde ne kadar başarılı kadro kursa da bir türlü istenen seviyeye ulaşamayan Barcelona Lassa, gelecek sezon için kadrosuna Fransız yıldız Kevin Seraphin’i katmaya çalışıyor.

İspanyol basınından Mundo Deportivo’nun haberine göre geçtiğimiz sezon Indiana Pacers ile iki yıllık bir anlaşmaya varan Seraphin için Katalan ekip elini taşın altına koydu. Pacers ile sözleşmesi hala devam eden ancak çıkış opsiyonu bulunan yıldız oyuncunun ağustos ayına kadar takımda kalıp kalmayacağının belli olması bekleniyor. Pacers tarafından serbest bırakıldığı taktirde Barcelona Lassa transfer işlemlerine başlayacak.

27 yaşındaki oyuncu Baskonia formasıyla 2011-12 sezonunda Euroleague’de yer almış ardından NBA’nin yolunu tutmuştu. Sırasıyla Washington Wizards, New York Knicks ve Indiana Pacers için mücadele eden Seraphin,  Fransa Millli Takımı ile de 2012 Londra Olimpiyatları’nda altıncılık başarısı göstermişti. Geçtiğimiz sezonsa Pacers formasıyla 7.3 sayı, 3.5 ribaund ve 1 asist istatistikleriyle mücadele etti.


Kaynak  | Mundo Deportivo

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir