Turkish Airlines EuroLeague’in üçüncü haftasında Valencia evinde bir diğer İspanyol ekibi Barcelona’yı ağırladı.

Karşılaşmanın ilk dakikaları takımların karşılıklı sayılarıyla geçerken ev sahibi ekip Derrick Williams’ın skora dahil olmasıyla farkı 6 sayıya kadar çıkarttı. (18-12) Çeyreğin son dakikalarında skorda önde olmaya devam eden Valencia ilk çeyreği 19-16 önde kapattı.

İkinci çeyreğe takımlar maçın başında olduğu gibi karşılıklı sayılar ile başlarken Valencia Basket Guillem Vives’ın sayılarıyla farkı 5 sayıya çıkarttı. (31-26) İlk yarının ilerleyen dakikalarında Brandon Davies’ın sayılarıyla farkı indiren Barcelona soyunma odasına 2 sayı farkla 35-33 geride girdi.

Üçüncü çeyreğe Barcelona, Nick Calathes’in sayılarıyla başlarken uzun zaman sonra karşılaşmada öne geçmeyi başardı. (43-42) Bu çeyrekte rakibine iyi savunmasıyla kolay sayı imkanı bulmayan Barcelona son çeyreğe Valencia karşısında 10 sayı farkla  44-54 üstün girdi.

Dördüncü çeyreğe yakaladığı sayı farkını koruma çabasıyla başlayan Kataran ekibi Brandon Davies’ın sayılarıyla farkı 11 sayıya kadar çıkarttı. (53-64) Maçın ilerleyen bölümlerinde Nikola Kalinic ile bulduğu sayılar ile farkı 6 sayıya kadar indiren Valencia’ya bu dakikadan sonra izin vermeyen Barcelona, Turkish Airlines EuroLeague’in üçüncü haftasında sahadan 66-71 galip ayrılmasını bildi.

 

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir