Barcelona, bütçesini düşürme kararı aldı!

Barcelona, basketbol bütçesini büyük oranda düşürüyor.

Turkish Airlines EuroLeague‘de son dönemde istediği başarıya bir türlü ulaşamayan Barcelona, bütçesinde büyük oranda kesinti uygulamaya hazırlanıyor. Mundo Deportivo‘nun haberine göre İspanyol kulübü, önümüzdeki sezon için basketbol şubesi bütçesinde önemli bir kesinti yapma kararı aldı.

Haberde aktarılan bilgiye göre Barcelona’nın bu kararı almasında Real Madrid’e karşı yarı finalde mağlup olmasının oluşturduğu hayal kırıklığı önemli rol oynuyor. Barcelona’nın yüksek beklentilere rağmen bir türlü başarıya ulaşamaması, yönetim kurulunu harekete geçirmeye neden oldu.

Yaklaşık 44 milyon euroluk bütçeye sahip olan Barcelona’da bütçenin %20 – %25 arasında bir oranda düşürüleceği konuşuldu. Böylece İspanyol kulübünün bütçesi 8 – 11 milyon dolar arasında azalacak ve yeni bütçesi 33 – 36 milyon dolar arasında olacak.

Kadrosunda bulundurduğu 15 oyuncudan yalnızca 3 oyuncunun sözleşmeleri bittiği düşünüldüğünde Barcelona’nın böylesine önemli bir kesintiyi uygulaması zor olacak. Sertac Şanlı, Kyle Kuric ve Mike Tobey’nin sözleşmeleri 30 Haziran’da biterken koç Sarunas Jasikevicius’un da sözleşmesi sezon sonunda bitecek.

Barcelona için kadrodaki oyuncu sayısında bir azalma, yeni transferler için harcamalarda sınırlama ve sözleşmeli oyuncuların ayrılması söz konusu olabilir. Geçtiğimiz günlerde TrendBasket’in özel haberine göre Nikola Kalinic’in Kızılyıldız ile anlaşma aşamasında olduğu bildirilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler