Banvit’in yeni altyapı projesi: ”Banvit Basketbol Akademi”

Türk basketbolunun köklü Kulübü, gelecekte ülkemizin en geniş kapsamlı basketbol altyapı projesi olacak BANVİT BASKETBOL AKADEMİ’nin başlangıcını 24 Eylül’de “Basketbol Kenti” İzmir’den veriyor…

Kurulduğu günden bu yana altyapıya yatırımları ve üst düzey organizasyonları ile basketbol camiasının haklı takdirini kazanan Banvit Basketbol Kulübü, yeni bir projeye daha imza atıyor. “ BANVİT BASKETBOL AKADEMİ ”

Gelecekte ülkemizin en geniş kapsamlı basketbol altyapı projesi olacak BANVİT BASKETBOL AKADEMİ’nin ilk durağı Türkiye’nin “Basketbol Kenti”  “İZMİR”. Bu proje kapsamında öncelikli olarak geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza ve gençlerimize verilecek basketbol eğitiminin yanı sıra, yetenekli sporcuların tespit edilerek Türk Basketbolu’na kazandırılması hedefleniyor.

İzmirli basketbolseverlerin yakından tanıdığı Murat Aşkın, bugüne kadar Türk basketboluna onlarca yıldız kazandıran Menderes Gümüşdal ve Celal Hoplar’ın antrenörlüğündeki Banvit Basketbol Akademi, İzmir Türk Koleji’nin Mithatpaşa’daki Bahattin Tatış ve Bornova’daki kampüslerinde 24 Eylül Cumartesi günü eğitime start verecek. Proje, Banvit’in gücü ile önce İzmir geneline yayılacak, hemen ardından ise ulusal niteliğe bürünecek. Böylelikle ülkemizin en geniş kapsamlı basketbol altyapı organizasyonu kurulacak.

Banvit Basketbol Akademi

Banvit gibi köklü bir organizasyonun Banvit Basketbol Akademi ile İzmir ve Türk Basketbol alt yapı eğitimine ivme kazandıracağını vurgulayan Banvit Basketbol Sportif A.Ş. Sportif Direktörü Turgay Çataloluk:

”Kulübümüz, Türk basketbolunda yer almaya başladığı ilk günden itibaren hep uzun vadeli düşünmüştür. Bu doğrultuda altyapıya önem vererek yaptığı ciddi yatırımlar ve karşılığında kazandığı başarılarla gündeme gelmiştir. Dolayısı ile  altyapıdaki birinci amacımız gençlerimize doğru ve ciddi bir basketbol eğitimi vermek ve başarıya ulaşmak için gerekli fiziki şartları sağlamak olmuştur.

Bugüne kadar şehrimiz Bandırma’da sürdürdüğümüz tüm bu yatırım ve faaliyetlerimizi artık ülkemizin başka illerine de taşımamızın zamanının geldiğini düşünerek yeni bir projeye imza attık. “Banvit Basketbol Akademi” adı ile ilk olarak İzmir’de hayata geçireceğimiz bu projemizde de yine ilk hedefimiz çocuklarımıza hak ettikleri kaliteli basketbol eğitimini verirken, aynı zamanda aralarından yetenekli sporcularımızı keşfederek Kulübümüze ve dolayısı ile Türk Basketbolu’na kazandırmak ve vitrine çıkarmak olacaktır.

Banvit Basketbol Akademi(2)

Projemizin pilot ili olarak belirlediğimiz İzmir, bilindiği üzere basketbolu çok seven bir şehir olmasının yanı sıra, bu spora yetenekli genç ve dinamik nüfusu ile Türk Basketbolu’nun en önemli basketbolcu kaynaklarının başında gelmektedir. Biz de tüm bu özellikleri göz önüne alarak Banvit Basketbol Akademi projesini İzmir’den başlatmayı uygun bulduk.

Umuyoruz ki çok kısa sürede başarılı olacak ve farkını hissettirecek bu proje yavaş yavaş tüm Türkiye geneline yayılacaktır. Şimdiden hem İzmir şehrine, hem de Kulübümüz ve Türk Basketboluna hayırlı olmasını diliyorum.”

Banvit Basketbol Akademi projesi İzmir’de 24 Eylül 2016 Cumartesi günü öncellikle, İzmir Türk Koleji’nin Bornova ve Mithatpaşa’da bulunan kampüslerinde yer alan spor salonlarında başlayacak. Başvuru için gerekli iletişim bilgileri ise aşağıdaki gibi:

İTK BORNOVA KAMPÜSÜ

Erzene mah. Ord. Prof. Muhiddin Erel cad. No:19

Bornova / İZMİR

İTK BAHATTİN TATIŞ KAMPÜSÜ

Mithatpaşa cad. No:687 – 689

Köprü / İZMİR

TELEFON

Murat Aşkın                0533 310 11 38

Celal Hoplar               0507 792 87 79

Menderes Gümüşdal   0532 681 87 62

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Ahmet Kandemir Beşiktaş’a geri döndü

Ülkemizin tecrübeli koçları arasında bulunan Ahmet Kandemir yeniden Beşiktaş Spor Kulübü'ne dönüyor. 23 yıllık koçluk kariyerinde iki kez Beşiktaş'ta görev yapan Ahmet Kandemir, yeniden siyah beyazlı kulüp...

Fenerbahçe Beko altyapıda yeni yetenekler arıyor

Fenerbahçe Beko altyapı organizasyonu tarafından düzenlenecek seçmeler 11 Ocak Cumartesi günü Fenerbahçe Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerinde bulunan basketbol salonunda yapılacak. Seçmelerdeki yaş grupları ve bu...

Hakem maçı unuttu, yerine yeni hakem çağrıldı!

Pınar Karşıyaka U18 takımının oynayacağı Ege Asist U18 karşılaşması öncesinde basketbol arenasında pek rastlanılmayan bir olay yaşandı. Pınar Karşıyaka U18 - Ege Asist U18 maçı...