Banvit Galibiyet ile Kapattı

BasinDosyasi_462

Türkiye Basketbol Ligi’nin 15. Haftasında Banvit ile Tofaş Bandırma Kara Ali Acar Spor Salonunda karşı karşıya geldi. Maçı 76-62 kazanan Banvit ilk devreyi galibiyet ile kapatmış oldu.

Maçın ilk basketi Vlademir Dragicevic’ten geldi.  Dragicevic’i etkili kullanmaya devam eden Banvit ilk 3 dakikayı da 6-2 önde geçerek maça iyi bir başlangıç yaptı. DaShaun Wood ve Elonu’nun basketleriyle hücumda kıpırdanan konuk ekip ilk 5 dakikayı 10-7 geride kapattı. Yaklaşık 2 dakika, 2 takımda sayı bulamadı. Bu seriyi Elonu çizgiden bulduğu sayılar ile bozdu ve Tofaş farkı bir sayıya indirdi. Karşılıklı basketlerle geçilen ilk periyodun son dakikasına Mejia’nın basketiyle Banvit 15-13 önde girdi. Periyodun bitimine 20 saniye kala Simmons’un 3 sayılık isabetiyle farkı bir anda 5 sayıya çıkaran Banvit çeyreği 18-13 önde kapattı.

2.periyoda Tofaş Brian Qvale’nin basketiyle başladı. Banvit’in cevabı gecikmedi ve Veremeenko’nun üst üste bulduğu sayılarla ilk dakikayı 22-15 önde geçti. Ardından Berış Güney ve Şafak Edge’nin karşılıklı 3 sayılık basketleriyle 2. Periyodun ilk 3 dakikası 25-18’lik skor ile geçildi ve Tofaş Başantrenörü İlias Zouros’un molası geldi. Moladan sonra toparlanan Bursa ekibi devrenin bitimine 5 dakika kala DaShaun Wood’un 3 sayılık isabetiyle farkı 1 sayıya indirdi. (27-26) Bu dakikadan sonra karşılıklı basketler vardı. Bitime 2 dakika kala Chuck Davis’in basketiyle ev sahibi ekip farkı 4 sayıya çıkardı. Tofaş bu dakikadan sonra sayı bulamadı. Bitime 55 saniye kala Rowland’ın turnikesiyle Banvit devreye 37-30 önde girdi. Banvit’te Dragicevic ilk yarıyı 10 sayı ile en skorer isim olarak kapattı. Tofaş’ta ise Chinemelu Elonu 9 sayı ile oynadı.

Ne olduysa 3. Çeyrek de oldu. Banvit’in mükemmel oyunu vardı. Periyoda Ej Rowland’ın 3 sayılık basketiyle başlayarak farkı 10sayıya çıkardılar. Ardından Banvit Berkay Candan ve Veremeenko ile sayılar bulmaya devam etti. Hücumda büyük sorunlar yaşayan Tofaş bu çeyrekteki ilk sayılarını 5 dakika sonra Brian Qvale ile buldu. (46-32) Ardından Banvit Berkay ile etkili olmaya devam ederken Tofaş’ın genç oyuncusu Yiğit Arslan girdiği gibi takımına 4 sayılık katkı verdi ve farkın daha fazla açılmasını engelledi. Ancak periyodun son bölümünde de oyuna ağırlığını koyan Banvit Mejia ve Mutaf ile etkili olmaya devam etti ve son periyoda 63-38 önde girdi. Bu periyodun skoru Banvit lehine 26-7’lik bir skor ile bitti.

Maçın son periyodunda rahat bir oyun vardı. Yiğit Arslan’ın sayılarına Banvit Mejia ile cevap verdi. Elonu’nun basketiyle de ilk 3 dakika 68-43’lük skor ile geçildi. Karşılıklı basketlerle geçen maçın son 1,5 dakikasında farkı az da olsa kapatmayı başarsa da Banvit karşılaşmadan 76-62 galip ayrıldı. Banvit’te Mejia 17, Can Maxim Mutaf 14, Dragicevic’te 10 sayı ile galibiyette önemli rol oynadılar. Tofaş’ta Brian Qvale’nın 16 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

Banvit bu galibiyet ile ilk devreyi 10 galibiyet ile kapattı. Tofaş ise 4 galibiyette kaldı ve kötü günler görmeye başladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler