Banvit, deplasmanda Petrol Olimpija karşısında hata yapmadı! #BCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi dokuzuncu hafta mücadelesinde deplasmanda Union Olimpija ile oynayan Banvit, hata yapmadı ve maçı 57-65 kazandı.

Union Olimpija’nın ilk beşi: Jan Span – Domen Lorbek – Gregor Hrovat – Devin Oliver – Bojan Radulovic

Banvit’in ilk beşi: Tony Taylor – Andy Rautins – Rıdvan Öncel – Angelo Caloiaro – Gasper Vidmar

Angelo Caloiaro ve Vidmar’ın sayılarıyla maçın başında üstünlük kurmaya başlayan Banvit, Devin Oliver’ın sayılarına engel olamadı (4-7). Vidmar ve Tony Taylor’ın bulduğu kolay sayılarla mola alan ve aldığı moladan kötü dönen Union Olimpija, farkın çift hanelere çıkmasına engel olamadı (6-18). İlk çeyreğin bitimine az bir süre kalırken Rıdvan ve Tolga’nın bulduğu sayılarla Banvit, Union Olimpija karşısında ilk çeyreği 10-25 önde kapattı.

Devin Oliver ve Damian Kulig’in karşılıklı sayılarıyla başlayan ikinci çeyrekte Banvit, Thomas’ın üçlüğüyle farkı iyice açtı (12-30). Jeden Morgen ile farkı azaltmaya çalışan Olimpija, ne hücum da ne de savunmada etkili olabildi (18-34). Boş geçen iki üç dakikadan sonra Span ve Taylor’un karşılıklı basketleriyle geçilirken Hrovat ve Oliver ile Olimpija farkı 12’ye çekti ve ilk çeyreği 25-37 geride kapattı.

http://www.championsleague.basketball
http://www.championsleague.basketball

Caloiaro ve Taylor’un sayılarıyla üçüncü çeyreğe istediği gibi başlayan Banvit, Devin Oliver ve Jeden Morgan’ın sayılarına engel olamadı (31-42). Hrovat ile farkı tek hanelere indiren Olimpija, Banvit’e molayı aldırdı (36-45). Moladan Span’ın sayılarıyla dönülürken Banvit, hücumda sayı bulmakta zorluk çekiyor. Vidmar ve Rautins’in üst üste sayılarıyla farkı tekrar çift hanelere çıkartan Bandırma ekibi, Morgan’ın sayılarına engel olamasa da üçüncü çeyreği  41-51 önde kapattı.

Jeden Morgan ve Kulig’in karşılıklı sayılarıyla başlayan dördüncü çeyrekte Olimpija, Badzim’in üçlüğüyle farkı tek hanelere indirdi (46-53). Badzim ile üst üste sayılar bulmaya devam eden ev sahibi, Banvit’i mola almaya zorladı (51-53). Moladan Vidmar’ın sayılarıyla dönen Banvit, Tony Taylor’ın da desteğiyle farkı tekrar açmaya başladı (51-59). Maçın bitimine bir dakikadan az kalırken farkı dört sayıya kadar indiren Union Olimpija, Banvit’in sayılarını engelleyemedi ve maçtan 57-65 yenik ayrıldı.

MAÇIN İSTATİSTİKLERİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler