g

Sinan Güler ve Muratcan Güler’in babası, Türk Basketbolu’nun önemli isimlerinden Necati Güler, TBL’nin 7. Haftasında karşı karşıya gelen Galatasaray Liv Hospital-Beşiktaş İntegral Forex derbisinde iki oğlunun birbiriyle olan mücadelesini seyretti.
Maç sonunda TBL resmi sitesinin sorularını yanıtlayan Güler, samimi cevaplarıyla oğullarının başarılı performanslarından duyduğu gurur ve mutluluğu dile getirdi.

İki oğlunuzu aynı sahada oynarken izlediniz, neler hissettiniz?
“Sinan 2006 yılında Amerika’dan döndüğünden beri alışığız bu sahneye ama her geçen gün bizim için daha da keyifli hale geliyor. Bugünkü karşılaşma da bu açıdan bakıldığında gayet güzel bir mücadeleye sahne oldu. “

“Tabii ki iki oğlumu da aynı sahada görmek çok mutluluk verici ve tarifi imkansız bir şey. Onlar sağlıklı bir şekilde işlerini en iyi biçimde yapmaya çalıştıkları müddetçe de ben bundan büyük bir gurur duyacağım.”

Sizin başarılı kariyeriniz nedeniyle oğullarınızın sizinle kıyaslanması gibi bir durumla karşılaşıyor musunuz?

“Tabii ki benim zamanımla onlar arasında çok fazla kıyaslama yapılıyor. Ancak gördüğüm kadarıyla oğullarım basketbollarını ellerinden geldikçe sahaya yansıtıyorlar. Ben onların bugün oldukları noktadan ve bana göre beni geçmiş olmalarından dolayı çok büyük bir gurur ve mutluluk duyuyorum.”

Özellikle Sinan bu maçta gösterdiği performansla yıldızlaştı…
“Sinan bugün daha da muhteşem bir gün geçirdi ama her iki oğlum de basketbol adına sahaya bütün enerjilerini koyup ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Bunu görmek benim onlarla gurur duymam için yeterli bir şey.”

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir