Bahçeşehir Koleji kadrosunu şekillendiriyor #BSL | TB ÖZEL

Bahçeşehir Koleji, önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarına şimdiden başladı.

Coronavirus salgını nedeniyle ING Basketbol Süper Ligi’nde 2019/20 sezonu sonlandırılırken Bahçeşehir Koleji ise yeni sezon çalışmalarına başladı.

TrendBasket’e konuşan Bahçeşehir Koleji Genel Menajeri Alpaslan Aydın, Çağlar Torun’un Erkan Yılmaz ve Burak Can Yıldızlı iddialarını doğrularken bu isimlerin yanı sıra Rıdvan Öncel, Deniz Kılıçlı ve Peyton Aldridge ile de görüşüldüğünü açıkladı. Bu isimler arasından kesinleşen bir transferin olmadığını söyleyen Alpaslan Aydın, görüşmelerin olumlu şekilde ilerlediğini belirtti.

Ortalama 1.5 milyon dolarlık bir bütçeyle önümüzdeki sezona girmeye hazırlanan Bahçeşehir Koleji takım içinden ise Thomas Akyazılı ve sezon ortasında Yunanistan Ligi’nden kadrosuna kattığı Jamal Jones ile devam edecek.

Teknik ekipte Koç Zafer Aktaş ve Erhan Ernak ile devam edeceklerini açıklayan Alpaslan Aydın, bir diğer asistan koçluk görevi içinse altyapıdan bir koçun getirileceğini söyledi.

Önümüzdeki sezon ligde playofflara kalmayı hedefleyen Bahçeşehir Koleji, Avrupa kupalarındaki macerasına da devam etmek isterken öncelikli olarak ise bu sezon FIBA Europe Cup’ın sonuçlanmasını bekliyor. Altyapı çalışmalarına da hız kesmeden devam eden İstanbul ekibi, bu konuda genç oyuncularına tecrübe kazandırmak için Plymouth Raiders’tan faydalanmayı planlıyor.

Bahçeşehir Koleji’nin sahibi olan Enver Yücel, geçtiğimiz aylarda İngiltere’den Plymouth Raiders takımını satın almıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler