Bahçeşehir Koleji evinde hata yapmadı #BSL

ING Basketbol Süper Ligi ilk haftasında Bahçeşehir Koleji sahasında Beşiktaş Icrypex’i konuk etti.

Maçın başında Beşiktaş Icrypex, özellikle hücüm ribaundlarındaki agresifliği ile fark yarattı. Bahçeşehir cephesinde ise Kartal Özmızrak ve Oğuz Savaş ekseninde bir hücum kurgulandı. Beşiktaş’ta Jordan Bone maça hızlı başladı ve bulduğu beş sayı ile ilk molaya takımını 10-8’lik skor ile önde götürdü. Furkan Haltalı, maçın başlamasından henüz beş dakika bile geçmeden takımının dördüncü hücum ribaundunu aldı. Kartal Özmızrak, oyunun kontrolünü çeyreğin sonunda ele aldı ve yaptığı asistlerle takımını birkaç adım ileriye taşıdı. İlk çeyreğin sonunda karşılıklı fauller ile tempo oldukça düştü. Bahçeşehir 23-15’lik üstünlük ile önde bitirdi.

İkinci çeyreğe Beşiktaş çok agresif bir şekilde potaya giderek başladı. Ege Han ve Bone agresifliklerinin karşılığını faul çizgisine giderek aldılar. Böylece konuk ekip maça ortak oldu. Bahçeşehir ilk yarının bitmesine 5.40 kala faul hakkını doldurdu. Karşılıklı üçlük düellosunda çok da alışık olmadığımız isimler var. Oğuz Savaş ve Furkan, sahadaki şutörlere taş çıkarttı. İlk yarının bitimine dört dakika kala Beşiktaş Icrypex başantrenörü Ahmet Kandemir oyundan atıldı. Benjamin Bentil, pota altını domine etti ve farkı maçta ilk kez çift hanelere çıkardı. Böylece ev sahibi ekip soyunma odasına 47-37 önde girdi.

Beşiktaş Icrypex, ikinci yarıya yaptığı basit top kayıpları ile geri dönüş şansını sınırlayarak başladı. Konuk ekipte Bentil şov kaldığı yerden devam etti. Konuk ekip, zorlama şutları tercih ederken Bahçeşehir oldukça organize hücum etti. Böylece fark on beşe kadar çıktı. Dedric Lawson bulduğu üst üste altı sayıyla birlikte farkı yedi sayıya kadar indirdi. Ancak Bahçeşehir Koleji çeyreğin son dakikasında bulduğu üçlük isabetleriyle farkı on üçe çekmeyi başardı.

Trevon Bluiett ve Ercan Osmani’nin enerjisiyle farkı beşe kadar indiren Beşiktaş, savunma sertliğini bir türlü arttıramadı. Bahçeşehir Koleji ne zaman sıkıntıya düşse bulduğu kritik üçlük isabetleri ile rahat nefes aldı. Berkay ve Muhammed’in üçlükleriyle farkı tekrar çift hanelere çıkardı. Bahçeşehir, beş dakikada faul hakkını doldurduğu için penetre savunmasında oldukça zorlandı. Beşiktaş ise maçın başından biri savunma ribaundu sıkıntısını gideremedi. Bone ve Bentil’in düellosu seyircilere görsel şölen sundu. Ercan Osmani’nin attığı üçlük ile farkı dörde indirmeye başarmışken yeniden aynı senaryo yaşandı. Bahçeşehir bu krizden de yine bir üçlük isabeti ile çıkmasını bildi. Bahçeşehir Koleji, sahadan galip ayrılmasını bildi.

Bahçeşehir Koleji 86-77 Beşiktaş Icrypex

1.çeyrek sonucu: 23-15

2.çeyrek sonucu: 47-37

3.çeyrek sonucu: 69-58

4.çeyrek sonucu: 86-77

İstatistikler

Bahçeşehir Koleji: Benjamin Bentil 21 sayı, 7 ribaund, 4 asist| Oğuz Savaş 13 sayı, 8 ribaund, 6 asist

Beşiktaş Icrypex: Jordan Bone 21 sayı, 5 ribaund| Dedric Lawson 16 sayı, 10 ribaund

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler