31 yaşındaki Milli uzun forvet Bahar Çağlar, önümüzdeki sezon BOTAŞ forması giyeceğini duyurdu.

2018 yılından bu yana Beşiktaş forması terleten 31 yaşındaki Milli oyuncu Bahar Çağlar, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Beşiktaş’tan ayrılarak BOTAŞ’a transfer olduğunun açıkladı.

Bahar Çağlar, Beşiktaş’ın yeni yapılanmasından dolayı önümüzdeki sezon altyapı oyuncularıyla mücadele etmesini buruk karşıladıklarını ama saygı duyduklarını belirtti ve takıma şu şekilde veda etti:

“Geçtiğimiz sezon Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı’nın formasını giymek öncelikle benim için büyük bir mutluluk ayrıca bu güzel takıma kaptanlık yapmak büyük bir gururdu. Bu duyguları yaşamama olanak sağlayan başta Beşiktaş yönetimine, her zaman arkamızda olan Beşiktaş taraftarına, bizlere her alanda yardımcı olan kenar yönetimi ve teknik ekibimize, tabii ki beraber oyun sahasında ve dışında yaşadığımız güzel anıların kaynağı takım arkadaşlarıma tekrar çok teşekkür ediyorum. Sayın Ahmet Nur Çebi’nin gelecek sezon için altyapıdan yetişen gençler ile yola devam kararını içimiz buruk olsa da saygı ile karşılıyoruz. Bu güzel takım ile yollarımız bu sene ayrılıyor ama umarım ki Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı gelecek sezonlarda yeni yapılanması, kadın basketboluna kazandıracağı yeni genç yıldızlar ile beraber istediği başarılara ulaşacaktır. Bu kulüp bünyesinde beraber olduğum herkese tekrar çok teşekkürler. Gelecek sezon yeni güzel anılar biriktirmek için BOTAŞ Spor Kulübü ile basketbol hayatıma devam edeceğim. Transferimi gerçekleştiren Sayın Başkan Kerim Taşkıran ve yönetimine teşekkür ederim.”

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş forması ile 30 maça çıkan Bahar Çağlar, bu maçlarda 10.9 sayı 7.7 ribaund ortalamaları ile mücadele etmişti.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir