Aziz Yıldırım tokat davasında konuştu: “Her parmak kaldıran tehdit mi ediyor?”

Fenerbahçe’nin Yakındoğu Üniversitesi’yle oynadığı maçta rakip kulübün başkanı Işık Eyigüngör’ü tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında altı aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanı Aziz Yıldırım’la eski yönetici Ali Cenk Başak hakkında açılan davaya devam edildi.

Kadın basketbol maçında Yakındoğu Üniversitesi kulübü başkanı Işık Eyigüngör’ü tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında altı aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Fenerbahçe Spor Kulübü eski başkanı Aziz Yıldırım’la eski yönetici Ali Cenk Başak hakkında açılan davaya devam edildi. Yıldırım savunmasında parmağını sallayarak Işık Eyigüngör’ü tehdit ettiği yönündeki iddiayı reddederek “Bitireceğim seni, daha da beter edeceğim demedim. Parmağımı kaldırarak bir şey demedim. Her parmağını kaldıran tehdit mi ediyor. Bu kadar basit mi yani?” dedi.

İstanbul Anadolu 69. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın bugünkü duruşmasına sanıklardan Aziz Yıldırım katılırken diğer sanık Ali Cenk Başak ve müşteki Işık Eyigüngör duruşmaya katılmadı. Yıldırım’ın Avukatı Abdurralim Erol ve Eyigüngör’ün Avukatı Seyit Kaplan da duruşmada hazır bulundu.
Aziz Yıldırım kimlik tespiti sırasında inşaat mühendisi olduğunu ve aylık gelirinin 50 bin TL olduğunu söyledi. Yıldırım kimlik tespitinin ardından savunmasını yaptı. Rakip takımın maç için başka kulübün taraftarını salona getirttiğini savunan Aziz Yıldırım “Salona girer girmez hem bana hem de Fenerbahçe’ye sinkaflı küfürler ettiler. Ben de Işık beye ve orada oturanlara “Yakışıyor mu bu yaptığınız?” dedim. Ortalık karıştı” dedi.

Yıldırım: “Her parmak kaldıran tehdit mi ediyor?”

Hakim Ataün Kırca’nın, “Parmağınızı kaldırıp tehditte bulundunuz mu? Seni bitireceğim dediniz mi?” diye sorduğu Aziz Yıldırım “Deyip demediğimi hatırlamıyorum. Her parmak kaldıran tehdit mi ediyor. Bu kadar basit mi yani? Bitireceğim seni, daha da beter edeceğim demedim. Parmağımı kaldırarak bir şey demedim. “Bir gün sonra basına geldim, gereğini yaptım, bundan sonra da yapacağım.” dedim. Işık Eyigüngör’ü tehdit etmek amacıyla söylemedim. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı kim olursa olsun hiçbir tehdidin karşısında boyun eğmeyeceğini söyledim. Üzerime atılı tehdit suçlamasını kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum” diye cevapladı.

Cezanın ertelenmesini istemedi

Hakim Ataün Kırca’nın, ceza alması durumunda hükmün geri bırakılmasını kabul edip etmediğini sorduğu Aziz Yıldırım “İşlemediğim bir suç nedeniyle ceza verilirse hükmün geri bırakılmasını talep etmiyorum.” dedi.

Müşteki avukatına tepki gösterdi

Yıldırım, müşteki Işık Eyigüngör’ün Avukatı Seyit Kaplan’ın, “Fenerbahçe’nin menfaati için her türlü operasyonu yaparım dediniz mi? Operasyondan kastınız nedir?” şeklindeki sorusunu, “Yani adam öldürürüm. Onu mu demek istedim.” diyerek tepki gösterdi.  Yıldırım’ın duruşmalardan vareste tutulmasına karar veren mahkeme eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Maçta yaşanan olaylar nedeniyle iki ayrı dava açılmıştı

7 Mayıs 2017 tarihinde Kadınlar Basketbol Ligi playoff final serisinde Fenerbahçe’lye Yakındoğu Üniversitesi arasında Kadıköy Caferağa Spor Salonunda oynanan maçta iki kulübün başkanları Aziz Yıldırım ve Işık Eyigüngör arasında fiili müdahaleyle sonuçlanan olaylar yaşanmıştı.  Olaylardan sonra taraflar karşılıklı olarak birbirlerinden şikayetçi olmuş, şikayet üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı iki ayrı iddianame düzenlemişti.  İddianamelerin birinde Fenerbahçe Spor Kulübünün eski başkanı Aziz Yıldırım’la yönetici Ali Cenk Başak şüpheli, Işık Eyigüngör de müşteki olarak yer aldı. İddianamede Yıldırım ve Başak’ın, “basit tehdit” suçundan bir aydan altı aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılmaları isteniyor. Bu dava İstanbul 69. Asliye Ceza Mahkemesinde görülüyor.

Diğer iddianamede ise hem Aziz Yıldırım hem de Işık Eyigüngör hakkında hapis cezası istendi. Tarafların karşılıklı olarak mağdur/şüpheli sıfatıyla yer aldığı iddianamede, Eyigüngör’e tokat attığı iddiasıyla Aziz Yıldırım için “kasten yaralama” suçundan dört aydan bir yıla, Işık Eyigüngör hakkında da “kasten yaralamaya teşebbüs” suçundan bir aydan dokuz aya kadar hapis cezası isteniyor. Bu dava İstanbul Anadolu 3. Asliye Ceza Mahkemesinde sürüyor.


Kaynak | hurriyet.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler