Ayhan Avcı: “Takımıma ve teknik ekibime sonsuz güveniyorum.” #EurocupWomen

Eurocup Women’ın iki Türk finalistinden biri olan Bellona AGÜ Spor’un başantrenörü Abdullah Avcı, tbf.org.tr sitesine açıklamalarda bulundu.

Bellona AGÜ Spor, 5 Nisan Çarşamba günü Kayseri’de Yakın Doğu Üniversitesi’ni konuk ederken; 12 Nisan Çarşamba tarihinde İstanbul’da rövanş mücadelesine çıkacak.

Son altı yılda üçüncü kez Eurocup finali oynayacak olan AGÜ Spor’un sezonu nasıl geçirdiği sorulduğunda Avcı’nın cevabı şu oldu:

Geçen 6 yılda hem Euroleague hem de Eurocup kulvarlarında çok iyi işler yaptık ancak bunlar geride kaldı. Şimdi önümüzde yeni bir hedef var. Takım olarak sezon başında zaten Eurocup’ta finali ve şampiyonluğu hedefliyorduk. Şu anda da hedeflediğimiz noktadayız; final bizim için sürpriz olmadı yani. Asıl farklılık olan şampiyonluk için ise önümüzde daha iki maç var…

Eurocup’da geldikleri yolun kolay olmadığını belirten Avcı, yaşadıkları en büyük sıkıntının sakatlıklar olduğunu belirtirken; Eurocup’da Son 16 maçlarının EuroLeague kalitesinde geçtiğini vurguladı. Ülkenin en değerli taraftar grubuna sahip olduklarını belirtirken, finaldeki rakipleri Yakın Doğu Üniversitesi’ni de değerlendiren Avcı’nın açıklamaları şu şekilde:

Birbirini çok iyi tanıyan iki ekip mücadele edecek.Daha önce şampiyonluklar yaşamış, tecrübeli bir yönetim kurulu ve idari ekibin yanında; Türkiye’de en çok şampiyonluk kazanmış değerli bir antrenör ve yine daha önce şampiyonluklar yaşamış, derin bir oyuncu kadroları var. Tüm bunlara ilave olarak bizimle karşılaştırılamayacak bir maddi güç ve organizasyon değerine de sahip olduklarını eklersek, ancak bu şekilde rakibimizi doğru analiz etmiş oluruz.

Tabi ki kağıt üstünde YDÜ favori. Ancak biz de bu kupadaki en büyük ikinci favori olarak Kayseri’ye artık bu kupayı hediye etmek istiyoruz. Yapmamız gereken şey; teknik anlamda en güçlü ve moral olarak en iyi olduğumuz zamanları bu iki güne yansıtmak olacaktır.

Takımıma ve teknik ekibime de sonsuz güveniyorum. Takım olarak saha içinde ne yapılması gerekiyorsa fazlasıyla yapacağımızdan ve son topa kadar mücadele edeceğimizden kimsenin bir şüphesi olmasın. Ben çok kaliteli ve sert olduğu kadar da çekişmeli bir seri bekliyorum. İki takıma da bol şans diliyorum.

Son olarak; Türkiye’deki en başarılı takım sporumuz olan Türk Kadın Basketbolunun bu tarihi günlerinin medyada gerekli ilgiyi görmediğini düşünüyorum. Medyanın artık kadın basketbolumuza gereken değeri vermesini rica ediyorum.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler