Avi Even, Maccabi Tel Aviv’in yeni sportif direktörü oldu

Maccabi Tel Aviv, sportif direktör koltuğuna Avi Even’i getirdi.

EuroLeague’in İsrail temsilcisi Maccabi Tel Aviv, yapılan önemli bir görev değişimini duyurdu. Kulüp, sportif direktörlük pozisyonunda sezon sonundan itibaren Nikola Vujcic yerine Avi Even’in görev yapacağını açıkladı.

Maccabi Tel Aviv’in başkanı Shimon Mizrahi, 17 yıldır kulüp bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Avi Even’in yeni göreviyle alakalı olarak şunları söyledi:

“Kulüpte son olarak scouting ve oyuncu geliştirme departmanının başkanlığını yapan Avi Even’in böyle önemli bir göreve atanmış olması benim gözümde oldukça doğal.”

Geçtiğimiz sezonun son bölümlerinde Ioannis Sfairopoulos’un ayrılığı sonrası bir süre Maccabi’nin koçluğunu da yapan Avi Even ise sportif direktörlük rolünün kendisine teslim edilmesi hakkındaki düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Maccabi Tel Aviv gibi muhteşem bir kulübün sportif direktörlüğüne getirildiğim için büyük bir ayrıcalık hissediyorum. Çeşitli pozisyonlarda geçirdiğim 17 senenin ardından bana duyulan güven için kulübe ve sahiplerine teşekkür etmek istiyorum. Burada olduğum için mutluyum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler