Ataman: 300-400 Kişilik Terorist Grubu Bunlar

ergin-ataman

 

Galatasaray Liv Hospital’in Kızılyıldız’ı 2 uzatma sonunda yendiği maç sonrasında,maç kadar maçtan önce Kızılyıldız taraftarlarının çıkarttığı olaylar da dikkat çekti. Maç öncesinde 300 kişi kadar Kızılyıldız taraftarı ile Galatasaray Liv Hospital taraftarları polis denetimin olmadığı bir bölgede bir arbede yaşadılar. Bu olayda en önemli noktalardan biri ise bu taraftar grubunun maça biletinin olmamasıydı. Galatasaray LH cephesinden yapılan açıklamalara göre Kızılyıldız tarafından 75 bile talep edilmiş,bu talep kabul edilip 75 taraftar için bilet verilmişti. Ancak maç günü Kızılyıldız tarafından ekstra 300 biletlik bir talep daha iletildi temsilcimize. Bu talep ise reddedildi. Daha sonra biletsiz bu taraftarlar İstanbul’da olay çıkartarak polis müdahalesine gerek duyulan bir arbedeye sebep oldular. Maç sonrasın Galatasaray LH koçu Ergin Ataman bu olaylarla ilgile sert açıklamalar yaptı;

Burada meşale ve taşlarla polisimize ve taraftarımıza saldırdılar. Bu gruba mesajım, kendinize gelin.Bunlara 300-400 terorist diyeceğim. Bu konuda Euroleague yonetimi acil toparlanmalı ve cezai yaptırımlara başvurmalı.Emniyetimiz bu konuda nasıl faka bastı anlayamadım,bu beni Türk vatandaşı olarak çok büyük bir endişeye soktu. Başka yerde böyle bir şey olamaz.

Ergin hoca bu açıklamalarından transfer ve kadroda hakkında da merak edilen sorulara cevap verdi;

Pocius bu hafta takıma dönecek. Hem kısa hem de uzun rotasyonunu için oyuncu arıyoruz. Hopson ile sözleşme imzalamaya çok yaklaştık ancak son anda olmadı bu transfer. Onun durumu bu hafta sonu netleşir. Jamont Gordon’u da düşünüyoruz ancak 1 yıldır basketbol oynamamış olması bir soru işareti. Gelir gelmez katkı verecek oyuncuları takıma eklemek istiyoruz. Bu konuda yönetimgereken desteği veriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler