AS Monaco, Mike James önderliğinde Maccabi karşısında galip geldi #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’de 18. haftanın açılış karşılaşmasında AS Monaco Basket, evinde Maccabi Playtika Tel Aviv’i konuk etti.

AS Monaco ilk beş: Paris Lee, Mike James, Will Thomas, Alpha Diallo, Donatas Motiejunas

Maccabi Playtika Tel Aviv ilk beşi: Scottie Wilbekin, Keenan Evans, Kameron Taylor, Derick Williams, Ante Zizic

Ev sahibi AS Monaco, EuroLeague arenasında çıktığı son sekiz maçın yedisini kaybetmiş bir şekilde parkeye çıkarken, konuk ekip Maccabi Playtika Tel Aviv ise EuroLeague’de çıktığı son yedi maçı kaybetmiş bir şekilde sahaya çıktı.

İlk çeyreğe iki takımda tutuk başlarken ilk sayılar konuk ekip Maccabi Playtika Tel Aviv adına, Derrick Williams ile geldi. Savunma açısından iki ekipte sert başlarken, ilk televizyon molasına 5-8 İsrail temsilcisi önde girdi. Mike James’in karşılaşmanında asist araması izleyenlerin dikkatini çeken bir durumdu. Oyuna sonra giren Leo Westermann’ın oyuna direk etki etmesiyle önce önce sayı sonrada asist yapmasıyla ev sahibini 9-8 öne geçirdi. Arka arkaya üç top kaybı yapan AS Monaco bir anda 9-14 geriye düştü. Sasha Obradovic molasında sonra oyun olarak biraz toparlanan AS Monaco çeyreği 13-15‘lik skorla iki sayıda geride girdi. İlk çeyreğin en dikkat çeken istatiği ise Maccabi’nin yedide birle üç sayı isabeti bulması idi.

İkinci çeyreğe iki ekipte sert savunmayla başlarken, ilk çeyrekte sadece tek üç sayılık isabeti bulabilen İsrail temsilcisi, hücumda biraz daha özgüvenli hücum ederken, ev sahibi ekipte Mike James ve Will Thomas’ın sayıları ile cevap vermeye çalıştı. Çeyreğin ilk yarısı 22-27 Maccabi Tel Aviv üstünlüğünde geçilirken, iki takımda düşük yüzdeli dış atış isabeti ile dikkat çekti. Konuk ekip 11’de üç ile dış atış isabeti ile bulurken, ev sahibi ekip ise dokuzda iki ile isabet buldu. Yine kenardan gelen Leo Westermann’ın bulduğu üçlükle mola sonrası farkı tekrar bire indirdi AS Monaco. Çeyreğin içinde iki etkiyelici smaç bulan Derrick Williams’ın gösterişli performasına cevap ise takım halinde iyi top dağıtan AS Monaco’dan geldi. Çeyreğin sonuna doğru iki koçunda molalar alarak müdahalelerde bulunarak oyuna etki etmeye çalıştığı çeyreğin sonunda rüzgarı terse çeviren ev sahibi AS Monaco soyunma odasına 35-33 önde gitti.

Çeyreğin ilk sayıları, iyi top paylaşayarak buldukları boş şutu değerlendiren Maccabi Tel Aviv’den geldi ve karşılaşmadaki 12. asistini yapmış oldu takım halinde. AS Monaco’da Mike James, asistlerini sayılarla süsleyerek Maccabi hücumlarına karşı cevap vermeye başladı. Alışılmışın üstünde bir asist performansı veren Mike James, AS Monaco hücumunu yönetirken, konuk ekipte liderliği Scottie Wilbekin aldı. Yoğun tempoda oynanan karşılaşmada iki ekip savunmada sertliğin dozunu iyice arttırarak rakiplerini rahat hücum etmesine izin vermiyor. Takım halinde 14 asist yapan AS Monaco’da Mike James üçüncü çeyrekte 10 asist istatiğine ulaştı. Çeyrek sonuna doğru tempo arttıran AS Monaco, farkı yediye kadar çıkarsa da son topu iyi değerlendiren konuk İsrail temsilcisi karşısında son çeyreğe 56-51 önde gitti.

Son çeyreğe seyircisinin desteğiyle iyice rüzgarı arkasına alan AS Monaco, üst üste bulduğu dört sayı ile farkı dokuza kadar çıkardı. Scottie Wilbekin’in oyuna ağırlığını koymasıyla farkı dokuzdan dörde indiren Maccabi Playtika Tel Aviv, ev sahibine molayı aldırdı. Karşılaşmanın sonunda iyice Scottie Wilbekin ile Mike James arasında düelloya dönen karşılaşmada, Scottie Wilbekin sekizde beş ile adeta takımını tek başında oyunda tuttu. Karşılaşmanın geri kalanında elinden geleni yapsada üst üste sekizinci mağlubiyetine engel olamayan Maccabi Playtika Tel Aviv, deplasmanda AS Monaco’ya 82-76 kaybetti.

Çeyrek sonuçları:

  1. Çeyrek: 13-15
  2. Çeyrek: 22-18
  3. Çeyrek: 21-18
  4. Çeyrek: 26-25

Detaylı istatikler için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler