Geri1 of 3
Use your ← → (arrow) keys to browse

FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Final Four heyecanı MHP Riesen Ludwigsburg – AS Monaco maçıyla başlarken, ilk karşılaşmadan AS Monaco 65-87 galip ayrıldı.

Karşılaşmaya sert bir oyunla başlayan MHP Riesen, aleyhine çalınan faullere karşın ilk çeyrekte güçlü rakibi AS Monaco karşısında dokuz sayılık üstünlük kurdu ve çeyrek 20-11 Alman ekibin üstünlüğüyle sona erdi. İkinci çeyrekte ise maç başındaki tutukluğunu atan AS Monaco farkı kapamanın yanında ilk yarının bitimine üç dakika kala öne geçti. İlk yarıda skoru belirleyen basket ise sahanın en skorer ismi Adika Peter-McNeilly‘den geldi. Kanadalı oyuncu 11 sayıyla aynı zamanda sahanın çift haneli sayılara ulaşan ilk ismi oldu.

championsleague.basketball

championsleague.basketball

İkinci çeyrek kazandığı ivmeyi üçüncü çeyrekte de devam ettiren AS Monaco, bulduğu dokuz sayılık seriyle skoru 44-47‘ye getirdi. Ludwigsburg’un reaksiyon verme çabalarının sonuç vermediği çeyrek 54-61 Monaco’nun üstünlüğüyle tamamlandı. Son çeyreğe de iyi bir giriş yapan Monaco, bitime yaklaşık yedi dakika kala farkı çift hanelere çıkarırken, Alman ekip kalan bölümde oyun konsantrasyonunu kaybedip basit hatalar yapmaya başladı. Son çeyrekte de 17 sayılık bir seri yakalayan AS Monaco sahadan 65-87 galip ayrıldı.

AS Monaco’nun ilk çeyrek dışında iyi oynayıp farklı galip ayrıldığı maçta iki ekip de üç sayı çizgisinin gerisinde kötü performans sergiledi. MHP Riesen 17 denemede dört isabet, AS Monaco ise 28’de dokuz isabet kaydetti. Alman ekipte top kayıplarının (16)Monaco temsilcisinde ise top çalmaların (16) dikkat çektiği istatistiklerde faul ve ribaunlarda ise dengeli bir dağılım oluştu. Geçtiğimiz yıl Tenerife’de düzenlenen ilk Basketball CL Final Four’un da finale yükselmeyi başaran AS Monaco bu galibiyetle ikinci senede finale çıkmayı başardı.

Geri1 of 3
Use your ← → (arrow) keys to browse

Begüm Ünal

Twitter: @beggysworld

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir