Fenerbahçe Öznur Kablo A Takım Menajeri Arzu Özyiğit, EuroLeague Women normal sezon maçları için ev sahipliği başvurusunda bulunabileceklerini söyledi.

Sürecin değerlendirme aşamasında olduğu belirten Arzu Özyiğit, uygun şartların oluşması durumunda başvuru yapabileceklerini dile getirdi. Özyiğit, “Şu an kulüp olarak değerledirmeler yapıp fizibilite çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Uygun şartlar oluşursa normal sezon karşılaşmalarının oynanacağı iki merkezden birine ev sahipliği yapmak için başvuruda bulunabiliriz” ifadelerini kullandı.

Hatırlayacağınız üzere FIBA, koronavirüs salgını nedeniyle uluslararası seyahatte sorun yaşanabileceğini düşünerek EuroLeague Women 2020/21 sezonunun sekizer takımlı iki grup yerine, dörder takımlı dört grup üzerinden, iki farklı merkezde oynanacağını açıklamıştı.

Takımlar 14 Ekim’e kadar iki farklı merkezde oynanacak normal sezon maçlarına ev sahipliği yapmak için FIBA’ya başvuruda bulunabilecek. Grup maçlarının tamamlanmasının ardından playoff aşaması için de bir ev sahibi belirlenecek.

Sarı lacivertli ekip organizasyonun B grubunda LDLC ASVEL Feminin, Arka Gdynia ve ZVVZ USK Praha ile mücadele edecek.

Onur Coşkun

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir