Antonis Fotsis, Türk pasaportundan sonra yerli oyuncu statüsü de istiyor!

Geride bıraktığımız nisan ayında Türk pasaportuna kavuşan Antonis Fotsis, bu sefer de önümüzdeki sezonda yerli oyuncu statüsünde yer alabilmek için çalışmalara başladı.

Annesinin Heybeliada / İstanbul doğumlu olmasıyla beraber bir tarafı Türk olan Antonis Fotsis, geride bıraktığımız nisan ayında Türk pasaportunu almıştı. Bu işlemin ardından otuz beş yaşındaki oyuncu, aynı zamanda Türkiye’de yerli oyuncu statüsünü de istediğini açıkladı. Bu isteğini Türkiye Basketbol Federasyonu’na ileten milli oyuncu Fotsis, TBF Yönetim Kurulu’ndan istediği yanıtı alamadı.

TBF’den gelen red cevabının üzerine Yunan – Türk oyuncu, Türkiye’nin Atina’da yer alan Başkonsolosluğu’na giderek bu konuyu orada masaya taşıdı. Fotsis’in yerli oyuncu statüsünü alıp almayacağı henüz netlik kazanmazken, çifte vatandaşlığı bulunduğu için bu hakkın kendisine sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

Tecrübeli oyuncu, profesyonel basketbol kariyeri boyunca Yunan devlerinden olan Panathinaikos’un izlerini üzerinde taşımış, son olarak da 2013 senesinden bu yana Panathinaikos forması giymektedir.


  • Kaynak: Sputnik Türkiye

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler