Antonija Sandrić: ”Türkiye’de hayatını kaybedenler için bir şeyler yapmak istiyorum”

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Canik Belediye Spor’un bu yaz transfer döneminde kadrosuna kattığı Hırvat oyun kurucu Antonija Misura Sandrić HT Pazar ekibinden Sami Akbıyık’a keyifli bir röportaj verdi.

Canik Belediye Spor’dan teklif aldığında internetten Samsun’u araştırdığını söyleyen Antonija Sandrić, ”Deniz kenarında bir şehir olduğunu görmem ve Canik’in güçlü bir takım olması beni ikna etti ve kabul ettim.’‘ ifadeleriyle transfer sürecine ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Antonija Misura Sandrić ile gerçekleştirilen keyifli röportajın satır başlarına haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

”Türkiye kadın basketbolunda Fransa’dan bir seviye daha iyi durumda. Canik Belediye Spor da Türkiye’nin en iyi kadın basketbol takımlarından biri. Takım olarak kadın basketbol süper ligindeler. Bu yıl Eurocup’a da gidiyorlar. Canik Belediye Spor bir basketbolcunun kendisini geliştirmesi ve kariyerini yükseltmesi için güzel bir yer. Fransa’da üç yıl geçirdim ama farklı bir ülke görmek istedim. Türkiye birçok özelliğiyle Hırvatistan’a benziyor. Kültürü birbirine yakın, insanları sıcakkanlı, yemekleri güzel ve çevresi denizlerle kaplı. Teklif gelince de kabul ettim. Yaşamak istediğim ülke burası sanki. Türkiye’de mutlu olacağıma inanıyorum.”

”Güzel olmak benim için çok önemli değil. Esas önemli olan iç güzelliği olan kaliteli insanlar ve basketbol. Türkiye’ye geleceğinin duyulması Türk erkeklerini heyecanlandırdı… Türk erkeklerinin sarışın kadınları sevdiklerini öğrendim. (Gülüyor.) Eminim beni seveceklerdir. Beni izlemeleri için onları maçlarıma bekliyorum. Türkiye’de güzel insanlarla tanışacağıma inanıyorum.”

”Benim için yaşananları izlemek zor oldu. Üzüldüm. Dünyada barıştan başka bir şeye ihtiyacımız yok. Şehit aileleri için bir şeyler yapmak istiyorum. Mesela Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kadın basketbol takımlarıyla yardım turnuvası gecesi düzenlemeyi ve şehitler için oynamayı isterim. Gelirlerini de 15 Temmuz şehitlerinin ailelerine bağışlayarak en azından o insanlar için bir şey yapmış olurum. Bu beni mutlu eder.”


Kaynak | HT Pazar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler