Anthony Davis: ”Hedefimiz şampiyonluk kazanmaktı, sakatlıklar engel oldu” #NBA

Los Angeles Lakers’ın 2021/22 NBA sezonuna veda etmesinin ardından Anthony Davis durum değerlendirmesi yaptı.

Play-in’de yer alabilmek için dün gece Phoenix Suns’ı yenmek zorunda olan Lakers mücadeleyi 121-110 kaybetti. İki sezonun ardından bir kez daha playoff’a kalınamazken LeBron James de bunu dördüncü kez yaşadı. Uzun bir süredir sakatlıkla uğraşan Anthony Davis durum değerlendirmesinde bulundu.

Davis bu sezon ikinci kez uzun süreli bir sakatlık yaşıyor. Son dönemde King James’in de kendisine katıldığı AD son üç maçtır parkedeydi. Dün gece 21 sayıyla mağlubiyeti engelleyemeyen yıldız normal sezonu 40 maçla tamamlamış oldu. Playoff dışı kalmalarındaki etkenlerden birinin de takımda yaşanılan bu sakatlıklar olduğuna dikkat çekiyor.

”Hedefimiz şampiyonluk kazanmaktı. Bunun başaracak şeylere sahiptik ama sakatlıklar bunun önüne geçti. Sezondaki fark da buydu. Ben, LeBron ve Russell birlikte parkede olup da maç kaybetsek bile biz harika bir üçlüyüz.

Ama sahada birlikte daha fazla süre almış olsaydık bunu anlayabilirdik. Ama bunu yapma imkanımız olmadı. En iyi üç oyuncunuzun birlikte süre alamaması şampiyonluk için savaşmanızı zorlaştırıyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler