Maccabi playtika Tel Aviv’in yeni transferi Ante Zizic, NBA’den ayrılıp EuroLeague arenasına dönme kararı almasının zor olmadığını söyledi.

İsrail merkezli medya organı ONE’a konuşan Hırvat pivot, NBA’den Avrupa’ya dönme kararı almanın kendisi için kolay olduğunu ifade etti.

Avrupa’ya gelişinde Maccabi taraftarlarının etkisinin büyük olduğunun altını çizen Ante Zizic şu açıklamaları yaptı:

“Virüs sebebiyle serbest kaldıktan sonra ligin içinde bulunduğu şartlar durusuyla durumum biraz zordu. Benim sezonum Mart ayında bitti, bu yüzden düşünme şansım oldu. Koç ve genel menajer ile konuşma şansım olduktan sonra NBA’den ayrılma kararı vermem çok kolay oldu. Her gün taraftarlardan binlerce mesaj alıyordum, bu da transferde etkili oldu. Burada istenildiğimi hissediyorum.

Maccabi inanılmaz bir taraftar kitlesine sahip. Avrupa’nın en iyileri arasındalar. Onların desteğini hissettiğiniz zaman oynamak çok daha kolay oluyor. Tribünlerde sizi iten bir güç olunca çok daha rahat oynuyorsunuz. Tabii ki maçları taraftarsız oynamak değişik olacaktır, hazırlık maçlarına benzeyebilir. Ancak biz profesyonel oyuncularız ve kendimizi motive etmenin yollarını bulmalıyız

Üç yıl boyunca NBA’de oynamak benim için inanılmaz bir deneyimdi. Ligdeki ilk sezonumda altı All-Star ile beraber oynadım. İkinci yılımda dakikalarım çok daha fazla arttı ancak o dönemde bir yeniden yapılanma dönemindeydik.  Üçüncü yılımda ise çok oynadığımı söyleyemem. Bu benim istediğim bir şey değil, ben oynamak ve rekabet etmek istiyorum. Şampiyonluklar için mücadele etmek istiyorum. NBA’de bunu yapmak çok zor. Eğer gerçek bir playoff takımı değilseniz sezon sonunda sahip olacağınız draft seçimi dışında bir beklentiniz olmuyor.”


Kaynak: ONE

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir