Ankete göre halkın %60’ı Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın iptal edilmesinden yana

2020 yılında Tokyo’da düzenlenmesi planlanan Tokyo Olimpiyat Oyunları, pandemi sebebiyle ertelenip 23 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak şekilde yeniden organize edilmişti.

COVID-19 hastalığı spor organizasyonlarına doğrudan etki etmeye devam ederken Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenecek olan Olimpiyat Oyunları da bu durumdan etkileniyor.

Japonya’da yapılan anketlere göre halkın yaklaşık %60’ı Olimpiyat Oyunları’nın iptal edilmesini talep ediyor. Organizasyonun başlangıcına üç aydan kısa bir süre kalmışken Japonya’nın bazı bölgelerinde aktif olan virüs varyantı endişe ve önlemleri artırmış durumda.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, ertelemeyi opsiyon olarak değerlendirmezken protestolarda ortaya koyulan istek de iptal edilmesi yönünde.

Olimpiyat Oyunları’nın akıbeti hakkında resmi bir karar henüz alınmış değil. Gerçekleşen protestolar ve tepkilere dair Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin tavrı ise gerekli sağlık ve güvenlik protokolleri çerçevesinde organizasyonun gerçekleşmesini sağlamak.

Tokyo Olimpiyatları’nın durumu belirsizliğini korurken Türkiye’nin de mücadele edeceği Olimpiyat Elemeleri Turnuvası’yle birlikte basketbol maçlarının durumu da netlik kazanmadı.


Kaynak: The Guardian

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Maccabi Playtika Tel Aviv, çalışmalarına 20 Eylül’e kadar ara verdi #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague ekiplerinden Maccabi Playtika Tel Aviv, COVID-19 nedeniyle çalışmalarına 20 Eylül'e kadar ara verdi. Maccabi Playtika Tel Aviv Genel Menajeri Nikola Vujcic, yaptığı...

Charles Barkley, aşı olmayan #NBA oyuncularına tepki gösterdi

NBA'in efsane isimlerinden ve şimdilerin olay yorumcularından Charles Barkley, aşı olmayan NBA oyuncularına tepki gösterdi. 97.5 The Fanatic'te Mike Missanelli'nin konuğu olan Charles Barkley, COVID-19...

#NBA, aşı olmayan oyunculara sıkı denetimler getiriyor

NBA yönetimi, takımlara gönderdiği son bildirimde aşı olmamış oyunculara sıkı denetimler getirdiğini duyurdu. ESPN'den Brian Windhorst ve Tim Bontemps'in ulaştığı bildirimde aşı olmayan oyuncuların sezon...