Ankara’da yeni bir organizasyon

CBL Ankara Kurumlararası Basketbol Ligi bugün Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen bir toplantı ile tanıtıldı. 

CBL Ankara Kurumlararası Basketbol Ligi tanıtım toplantısına Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay‘ın yanı sıra CBL Ankara Kurucusu Ersin Eroğlu ve CBL İstanbul Kurucusu Emre Atalay katıldı.

Ankara Spor Salonu basın toplantı odasında düzenlenen tanıtım ve basın toplantısına çok sayıda basın mensubu ile birlikte kurum ve şirketlerin yetkililerinin ilgisi vardı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CBL Ankara Kurucusu Ersin Eroğlu, organizasyon hakkında genel ve teknik bilgiler verirken, “ Bu organizasyon İstanbul’da yıldırdır düzenleniyordu. Tecrübeli bir ekip ile yola çıkıp birikimlerimiz ile Ankara’da güzel bir organizasyon yapmaya karar verdik. Organizasyonun amacı; Geçmişinde spor yapan birçok kurum ve şirket çalışanlarının basketbol oynamak istemesi ve bunu da adil bir rekabet ortamında üst düzey yapmak istemesinden dolayı biz doğduk. CBL Ankara’nın ihtiyaç üzerine doğduğu belirterek sadece şirket çalışanlarının mücadele edeceğini ve haksız rekabetin önüne geçeceğimizi söylemek isterim. ” şeklinde konuştu. 

Konuşmasına devam eden Eroğlu Lig maratonu Ocak 2016 yılında başlayıp Haziran 2016’da sona erecek. Toplam 150 karşılaşma yapmayı planlıyoruz. Maçlar, TED Kolejliler’in Üniversite bünyesindeki yeni salonunda oynanacak. Her kurum yada şirketin en az 10-15 maç yapmasını planlıyoruz. TBF resmi lig organizasyonu olduğundan maçların canlı yayınları ve canlı skor takip sistemi olacak. Web sayfalarında facebook,twitter,instagram hesaplarımızda anında bilgi paylaşımları olacak. ” diyerek sözlerini noktaladı. 

CBL İstanbul Kurucusu Emre Atalay ise: ” Organizasyon ile ilgili geriye dönük bilgi vermem gerekirse; 6 yıldır bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. 10 takımla yola çıktık ve yeni sezonda 50 rakamına ulaştuk. Fiba Europe üzerinden canlı istatistiğinin verilmesi, yarı final ve final maçlarının ulusal spor kanallarından canlı yayınlanması gibi birçok üst düzey olay oldu. TBF iki sezonluk aradan sonra bu sezon tekrardan güçlü bir kadro ile geri dönüyor. ” ifadelerini kullandı. 

TBF Başkanı Harun Erdenay,   Gerçekten hem bu toplantıya hem de organizasyona büyük bir ilgi var. Biz Milli Takımları açıklarken bu kadar soru gelmiyor. Emre’yi kutluyorum. Çok iyi bir organizasyon kurdu ve şimdi de Ankara’da bu organizasyon güçlenerek büyüyor. Ben oyuncu olarak da bu organizasyonda oynadım ve çokm keyif almıştım. ” dedi. 

Son Başvuru: 29 Aralık

Hidayet Türkoğlu oynayacak mı?

Kısa zaman önce Türkiye Basketbol Federasyon CEO görevine getirilen Hidayet Türkoğlu’nun bu organizasyonda oynayıp oynamayacağı  konusuna da açıklık getiren yetkililer ” Hidayet artık TBF’de çalıştığına göre eğer isterse oynayabilir, bunun için önünde bir engel yok. ” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler