Ankara’da kazanan Royal Halı Gaziantep!

Spor Toto Basketbol Süper Ligi’nin 8. haftasında Türk Telekom sahasında, Royal Halı Gaziantep’i ağırladı. 

Karşılaşmaya Woodside’ın sayıları ile başlayan Türk Telekom karşısında Royal Halı Gaziantep Anthony King’in sayıları ile 11-5 öne geçti. Art arda bulduğu sayılar ile farkı kapatan ev sahibi ekip çeyreğin bitimine 2 dakika kala 15-15 eşitliği yakaladı. Ardından J’Covan Brown’ın art arda sayıları ile öne geçen Türk Telekom son bölümde Balazic’in üç sayılık basketine engel olamayınca ilk çeyreği 23-22 geride kapattı.

İkinci çeyreğe her iki takımda hücumda isabetsiz şutlar ile başlarken Gaziantep, Rautins’in 3 sayılık basketi ile 26-23 öne geçti. Telekom’un bu çeyrekte yaşadığı şut sıkıntısı devam ederken konuk ekip farkı 5 sayıya çıkardı. Royal Halı Gaziantep bu çeyrek yaptığı baskılı savunmayı sürdürünce maçta ilk kez fark çift hanelere çıktı. Ev sahibi ekip Brown ve Valters’ın sayıları ile farkı indirmesine rağmen Royal Halı Gaziantep soyunma odasına 40-37 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe Michael Jenkins’in üç sayılık basketi ile başlayan Türk Telekom uzun bir süre sonra maçta eşitliği yakaladı. Ardından 14-2’lik bir seri yakalayan Türk Telekom farkı bir anda 9 sayıya kadar çıkarmayı başardı. Bu bölümde Rautins ve Ruzic ile oyuna tutunmaya çalışan konuk ekip farkı 3 sayıya indirdi. Royal Halı Gaziantep’te Andy Rautins 5 faul ile oyun dışında kalırken Türk Telekom, Ermal Kurtoğlu’nun sayıları ile farkı tekrar 8 sayıya çıkardı. Ray Stone’un sayıları ile farkı indiren Gaziantep son çeyreğe 3 sayı farkla 64-61 geride girdi.

Son çeyrek büyük bir heyecan fırtınasına sahne oldu. Royal Halı Gaziantep’ten Balazic’in üçlüğüne Covan Brown’ın üçlükleri ile cevap veren Türk Telekom önce eşitliği yakaladı ardından 70-69 önde geçti. Calloway attığı üçlük ile Royal Halı Gaziantep’i tekrar öne geçirirken Türk Telekom, Buckner ve Jenkins’in sayıları ile maça tutundu ve takımlar son 2 dakika 36 saniyeye Gaziantep’in 1 sayılık üstünlüğü girdi. (80-79) Türk Telekom’da Kristaps Valters 5 faul ile oyun dışı kalırken konuk ekip farkı 3 sayıya çıkardı. Covan Brown üç sayılık basketi ile son 1 dakika kala eşitliği yakalayan Telekom karşısında basketi bulan Royal Halı Gaziantep son 45 saniyeye 2 sayı farkla önde girdi. Türk Telekom maçın bitimine 2 saniye kala Ben Woodside’ın basketi ile skoru 84-84’e taşıdı ve maç uzatmalara gitti.

Uzatma periyoduna takımlar karşılıklı basketler ile başlarken Türk Telekom, Michael Jenkins’in basketi ile 88-87 öne geçti. Ev sahibi ekip ilerleyen dakikalarda Murat Göktaş ve Brown’ın sayıları farkı farkı 4 sayıya çıkardı. Toparlanan Royal Halı Gaziantep, Calloway’ın sayıları son 1 dakikaya 94-93 önde girdi. Bu dakikadan sonra takımlar karşılıklı taktik fauller yaparken bu bölümde daha az hata yapan Royal Halı Gaziantep, Ankara’da Türk Telekom’u 102-99 mağlup etti.

Türk Telekom’da J’Covan Brown 35 sayı 3 asist ile oynarken Michael Jenkins 19 sayı, 4 ribaund, Eric Buckner 12 sayı, 3 ribaund le oynadı.

Royal Halı Gaziantep’te ise ilk yarı saha içi isabeti bulunmayan Earl Calloway maçı 20 sayı, 4 ribaund, 9 asist ile oynarken  Anthony King 18 sayı, 6 ribaund ile maçı tamamladı.

5 Faul ile oyun dışı kalan oyuncular:

  • Royal Halı Gaziantep: Andy Rautins, Anthony King
  • Türk Telekom: Kristaps Valters, Murat Göktaş

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler