2010 yılında Türkiye’de düzenlenen Dünya Basketbol Şampiyonası için yapılan Ankara Spor Salonu kısa süreliğine buz pisti olma yolunda ilerliyor. 

Başkent Ankara’nın şehir merkezinde yer alan ve çok amaçlı yapılmış bir tesis olarak kullanılabilen Ankara Spor Salonu’nun 29 Şubat-6 Mart tarihleri arası Ankara’da düzenlenecek Kadınlar Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapma ihtimali belirsizliğini koruyor.

Şampiyona için neden Ankara Spor Salonu’nun adı geçiyor?

BELPA Buz Pateni Sarayı’nın metal yorgunluğu nedeniyle yaklaşık 5 ay tadilatta kalacağı belirtilirken konu hakkında geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Bülent Akay: “Dünya Şampiyonası’nı, dünya standartlarında olan Ankara Spor Salonu’nda yapmak için girişimlere başlayacağız. Bunun için Gençlik ve Spor Bakanlı ve Basketbol Federasyonu ile görüşmemiz lazım. Ankara Spor Salonu’nda yapmayı çok isteriz. ”  ifadelerini kullanmıştı.

Basketbol takımları maçlarını nerede oynayacak?

Spor Toto Basketbol Ligi takımlarından Türk Telekom ve Rönesans Ted Ankara Kolejliler’in maçlarına ev sahipliği yapan Ankara Spor Salonu aynı zamanda Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Yakın Doğu Üniversitesi’nin maçlarına da ev sahipliği yapıyor.

Şampiyonaya Ankara Spor Salonu’nun ev sahipliği yapması halinde Türk Telekom, Rönesans Ted Ankara Kolejliler ve Yakın Doğu Üniversitesi’nin maçlarını nerede oynayacağı belirsizliğini koruyor. 

 

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir