Anete Steinberga: “Dört maçlık maratondaki performansım çok farklı olacak” | TB ÖZEL

Anete Steinberga: “Dört maçlık maratondaki performansım çok farklı olacak”

Röportaj tarihi: 11 Ocak, 2020


EuroLeague Women D grubunda kritik dört maça çıkacak Galatasaray‘ın Letonyalı pota altı oyuncusu Anete Steinberga ile takımın son durumu, Covid-19 pandemisi ve sezonun kalan bölümünün neler getirebileceğiyle ilgili konuştum.

-EuroLeague Women bu sezon Covid-19 pandemisi sonucunda yeni formatta oynanıyor. Bu başlı başına önemli bir değişiklikken takımdaki pozitif vakalar nedeniyle grup maçlarının ilk ayağına da katılamadınız. Saydığım değişiklikler hazırlıklarınızı nasıl etkiledi?

“EuroLeague maçları için yeni bir format var ve takımımızdaki pozitif vakalar nedeniyle yeni ayarlamalar yapmak zorunda kaldık. Bunun sonucunda Sopron ile üst üste iki maç oynadık. Mevcut durumdan sadece biz değil, tüm takımlar etkileniyor. Fakat hiç kimsenin iki gün içinde aynı takımlarla üst üste iki maç oynamaktan mutlu olduğunu düşünmüyorum. Maçlar arasında boşluk olması rakiplerinize göre hazırlık yapabilmeniz açısından her zaman daha faydalı.”

fiba.basketball/euroleaguewomen/20-21/

-Erteleme sonucunda Sopron ile birer gün arayla iki kez karşılaştınız. İki maç da çok yakın geçti ancak ufak detaylar sonuca etki etti. Şimdi önünüzde dört maç var. Playoff şansınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

“Kesinlikle Sopron karşısında iki maçı da kaybetmemiz bizim için hayal kırıklığı oldu. En azından birini kazanabileceğimizi düşünüyorduk. Öte yandan bu maçlarda gelecekte düzeltebileceğimizi hatalarımızı gördük. Önümüzdeki dört maç çok zor geçecek. Beş günde dört kez parkeye çıkacağız. İnanılmaz zor bir fikstür olduğu çok açık fakat bizim hedefimizde bir değişilik yok, playoff yapmak istiyoruz.”

Geri1 of 3

I

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler