Andy Miller’ın menajerlik şirketi ASM Sports’a FBI baskını!

Bünyesinde bulunan sporcuların amatörlüğünü korumak adına sert kuralları ve yaptırımlarıyla bilinen NCAA’e FBI’dan şok bir soruşturma geldi.

Ünlü menajer Andy Miller’ın sahibi olduğu ASM Sports’un ofisine dün bir baskın düzenlendi. Baskında Miller’ın bilgisayarına el konulduğu da ayrıca belirtildi.

 

FBI’ın NCAA oyuncularına el altından rüşvet dağıtıldığı iddiasıyla başlattığı soruşturma, salı günü 10 kişinin tutuklanmasını beraberinde getirmişti. Söz konusu on kişi arasında ASM Sports’un eski menajeri Christian Dawkins de bulunuyor. Soruşturmanın temel iddiası ise NCAA koçlarının üçüncü kişiler aracılığıyla oyuncu adaylarına para aktardığı, böylece adayların akıllarını kendi okullarını seçmeleri yönünde çelmeye çalıştıkları şeklinde.

Şu ana kadar dört asistan koç, iki Adidas çalışanı, bir finans danışmanı, Adidas’ın sponsorluğunu yaptığı 1Family isimli AAU programının direktörü ve atletler için özel spor ürünleri üreten bir şirketin kurucusu göz altına alındı. FBI şikayeti ise aralarında Louisville ve Miami’nin de bulunduğu düşünülen altı okulu içeriyor.


Kaynak: NY Post

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler