EuroLeague’in Rus devi CSKA Moskova’nın Başkanı Andrey Vatutin, EuroLeague ve takım gündemi hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Ülkesinin yayın organı RSport’a uzun bir demeç veren Andrey Vatutin, Koç Dimitris Itoudis ve EuroLeague gündemi hakkında konuştu.

Vatutin’in açıklamaları şu şekilde:

“Maçlarda 14 oyunculu kadrolar olup olmaması tartışıldı. Umarım 2019 yazında EuroLeague Genel Kurulu bu kararı onaylar. Bu kararın vakti geldi, geçiyor bile. Ne de olsa gelecek yıl iki takım daha turnuvaya eklenecek, daha fazla maç oynanacak.

Playoff seyahatimizi tamamen Yunanistan üzerine kurguladık ama Zalgiris’in son haftalardaki formu işleri biraz karıştırdı. Baskonia’nın evinde Final Four oynamak gibi tarihi bir şansı var. Rakibimiz her şeyini verecek. Seri her zamankinden daha zor olacak. Moskova’daki ilk iki maç çok kritik.

Öncelikle koçumuza karar vermemiz gerekiyor. EuroLeague kazanan bir koçun kontratının uzatılmaması saçma olur. Koçun teklifi reddetmesi gibi beklenmedik bir şey olması lazım. EuroLeague’i kazanmanın bir teklif getireceği ortada.

Takımdaki oyuncuların durumu da seçeceğimiz koça bağlı. Önce buna karar vermemiz gerekiyor. Neredeyse herkes de bunun sezon tamamlandıktan bir süre sonra gerçekleşeceğini biliyor. Hines, De Colo, Higgins, Hunter, Clyburn büyük oyuncular ama artık daha da pahalılar. Hem bugün hem de yaz aylarında oyuncu pazarında edilebilecek teklifle çok sınırlı. Çünkü artık NBA ve Çin işin daha çok içindeler. Bütçemiz çok esnek değil ve uzun zaman sonra da Avrupa’nın en yüksek bütçesine sahip değiliz.”


Kaynak: rsport.ria.ru

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir