Andrew Wiggins: “Hala genç olduğumu hissediyorum!” #NBAPlayoffs

NBA Batı Konferansı Finalleri ilk maçında Golden State Warriors ile Dallas Mavericks kozlarını paylaştı!

Golden State Warriors maç genelinde oynayan her oyuncusundan katkı bulmayı başardığı bir gecede Batı Konferansı finallerinin birinci maçında savunma performansı mükemmele yakındı. Warriors, Dallas Mavericks’e maç boyunca sadece 87 sayı imkanı tanıdı ve maçı 112-87 kazanmayı başardı. Seriye başlarken Golden State, savunma mantalitesi ile sahaya çıkarken Mavericks’te tüm yük Luka Doncic’in üstüne yüklenmiş gibiydi.

Luka Doncic’i savunma görevi Andrew Wiggins‘e kalırken Golden State Warriors’un nihai amacı Doncic’i durdurmaktan ziyade saha içinde onu yavaşlatmaktı. Wiggins’in yakın savunmasında Sloven süperstar 11 şutta sadece beş isabet kaydedebildi. Ayrıca Andrew Wiggins, Doncic’i üç top kaybı yapmaya zorladı.

Maçın ardından takım arkadaşı Klay Thompson, Andrew Wiggins’ten övgü dolu sözlerle bahsederken şu ifadeleri kullandı:

“Wiggins bu yüzden draftta 1 numaradan seçildi. Atletizmi öğretemezsin, uzunluğu öğretemezsin ve zamanlamayı öğretemezsin.”

“Dünya onun gerçekte kim olduğunu gördüğü için mutluyum ve Andrew Wiggins inanılmaz bir kanat oyuncusu. Önümüzdeki 10 yıl boyunca da böyle olacak.”

Kendisini savunan Andrew Wiggins hakkında yorumlarda bulunan Luka Doncic, Warriors ve seri hakkında şunları belirtti:

“Özellikle ikinci yarıda üzerimde harika bir iş çıkarttılar. Daha iyi olmam gerektiğini düşünüyorum. Bir lider olarak tüm takım için daha iyi olmalıyım bu benim sorumluluğumda.”

Harika bir maç çıkardıktan sonra yorumlarda bulunan Andrew Wiggins kendi performansını şu şekilde yorumladı:

“Hala genç olduğumu hissediyorum. Gerçekten çok yorulmuyorum. İşe yaradığını gördüğümde veya bu benim daha iyi oynamama yardımcı olduğunu hissettiğimde bu durum beni daha motive ediyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler