Andrew Wiggins aşı oldu! #NBA

Golden State Warriors‘ın yıldız oyuncusu Andrew Wiggins, aşı olmaya karar verdi.

Kanadalı oyuncu, en başta aşı karşıtı olduğunu dile getirmiş ve maçlarda oynamayacağını belirtmişti. Andrew Wiggins, COVID-19 aşısını aldı ve bu sezon tüm maçlar için hazır olacak. Wiggins daha önce COVID-19 aşısını almaya karşı dirençliydi ve reddedilen dini bir muafiyet için de başvurmuştu.

NBA, Golden State Warriors’ın kanat oyuncusu Andrew Wiggins’in aşı durumuyla ilgili ayrıcalık talebini incelediğini ve reddettiğini duyurmuştu. Wiggins, aşılanmamış kalmak için dini bir muafiyet talep etti ancak bu NBA tarafından reddedildi.

Wiggins, takımının iç sahadaki maçlarında ve New York gibi birkaç eyalet takımına karşı da forma giyemeyecekti. İşin daha da kötü kısmı için bu kısıtlama sadece maçlar için geçerli olmadığı için takımıyla birlikte antrenmanlara da çıkamayacaktı. Andrew, şu ana kadar hiçbir takım antrenmanında bulunmadı ve hazırlık kampına da katılamayacak gibi gözüküyor.

Andrew Wiggins, bu denklemde en az 19 maçta forma giyemeyecek gibi duruyordu. Yıldız oyuncu, aşı olmamak için maç başına 350 bin dolar alacağı parasından da vazgeçmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler